Hmotnost včetně obalu dosahovala 9275,9 gramu, připomněla ve středu Šárka Miškovská z ruzyňského celního úřadu.
Na kontraband podle jejích slov upozornila rentgenová prohlídka zavazadel – a při následné fyzické kontrole celníci ve dvojitém dnu látkového kufru nalezli dva balíčky se sypkou látkou hnědé barvy. Byly lepicí páskou připevněny k plastové podložce.
Případ dál řeší kriminalisté z Národní protidrogové centrály.

Na pizzu s pervitinemJinak se ro nedá zvládnout. Touto odpovědí na otázku, zda před jízdou nepožil drogy, šokoval strážníky z Prahy 15 řidič nápadný svou roztěkaností a rozšířenými zornicemi. Rozváží prý pizzu, 26 dnů v měsíci – a svému tělu musí nějak pomoci. Jeho slova potvrdil i výsledek testů s pozitivním výsledkem na amfetamin a metamfetamin, což prozrazuje konzumenta pervitinu.
Strážníky hlídkující v Milánské ulici v Horních Měcholupech původně zaujalo agresivně jedoucí auto, jemuž nesvítilo levé zadní světlo. Stejná hlídka odhalila konzumenta drog za volantem (který ještě navíc porušil zákaz řízení) také o den dříve. Ten na sebe upozornil na Veronském náměstí nerespektováním zákazu vjezdu ve směru k nákladní rampě obchodu s potravinami.

Hasiči ocení věrné kolegy
Slavnostní akt spojený s předáním medailí Za věrnost profesionálním hasičům, kteří hlavnímu městu a jeho obyvatelům i návštěvníkům slouží už roky, hostí ve středu odpoledne Brožíkova síň Staroměstské radnice. Medaile ve dvou stupních převezmou muži a ženy, kteří v řadách Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy působí přes deset i déle než dvacet let – a ve své práci dosahují vynikajících výsledků.
Medaile I. stupně – za více než třicetiletou službu spojenou s příkladným plněním povinností – již byly uděleny před měsícem; v rámci tradičního slavnostního aktu Hasičského záchranného sboru ČR na Trojském zámku, který se každoročně koná v době oslav státního svátku 28. října. Medaile Za věrnost I. stupně letos převzalo celkem 46 hasičů z celé republiky; mezi nimi i devět mužů a jedna žena sloužících u sboru v metropoli. 
Ocenění hasičů. Ilustrační foto. Zdroj: HZS Praha 

Strážníka v akci muž povalilNečekaný vývoj měl v úterý večer v centru metropole konflikt dvou mužů, které se v půl deváté snažila na Václavském náměstí porovnat hlídka strážníků z Prahy 1. Ta si totiž všimla agresora, jenž bil pěstí a kopal jiného muže. Napadený vysvětloval, že protivník po něm nejprve chtěl drogy – a pak se do něj pustil. Zjevně opilý muž v roli útočníka, který byl nadále agresivní, dostal pouta – to se ale nelíbilo dalšímu muži; dosud přihlížejícímu. Ten k hlídce přiběhl – a jednoho ze strážníků povalil na zem. Zpacifikován byl i on – a místo jednoho muže podezřelého ze spáchání trestného činu předávali strážníci policistům dva.

Městskou dopravou raději než autem, radí policieDůkladně se všechny složky pražské policie (ale i městští strážníci) připravují na čtvrteční fotbalové utkání základní skupiny Evropské ligy, které hostí stadion na Letné. Chystá se bezpečnostní opatření, přičemž prioritou bude standardně zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a veřejného pořádku v okolí stadionu i v prostředcích městské hromadné dopravy, připomněla ve středu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Poznamenala, že pokud bude příznivé počasí, k monitorování situace vzlétne i vrtulník. Zoulová nezapomněla ani na tradiční policejní upozornění, že parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené. „Policie proto návštěvníky utkání žádá, aby v co největší možné míře k přepravě na stadion využili městskou hromadnou dopravu," konstatovala.

Čtěte také: Opilý muž kopal do aut