Uprchlíky proto zastavili. Číšník ale vysvětlil, že věci nejsou tak, jak se zdají být, a škoda je poněkud větší, než kolik by nejspíš obnášela neuhrazená konzumace. Dvojice prý nejprve poničila květináče sloužící jako dekorace hotelové předzahrádky - a vzápětí i vstupní dveře hotelu. Podezření na spáchání trestného činu nyní zkoumá policie.

Pražští hasiči mají nového šéfaNového ředitele má od středy Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy. Jaromíra Peška, který profesionálním hasičům v metropoli šéfoval tři roky, vystřídal 47letý Roman Hlinovský. Podobný post není pro něho novinkou - dosud stál v čele hasičů Libereckého kraje. Dobře ho znají i kolegové ze středních Čech. V minulosti totiž působil u podnikových hasičů v neratovické Spolaně - a při povodních v roce 2002 v zaplavené chemičce řídil záchranné práce.

Probuzený spáč v tramvaji dostal záchvatV poskytování první pomoci se v noci na středu nečekaně změnil výjezd pražských strážníků k potížistovi v tramvaji. Hlídka vyjela na konečnou linky číslo 12, kde se měl v tramvaji nacházet spící muž. Byl tam, ve druhém voze soupravy - a k tomu zjevně opilý. Po probuzení došlo na předkládání dokladů - během kontroly totožnosti ale dotyčný začal nepravidelně dýchat a jeho tělem otřásaly křeče.

Z potížisty se stal rázem pacient, kterého hlídka uložila do stabilizované polohy a přivolala záchranáře. Ti muže odvezli do nemocnice. Ještě před odjezdem provedli příslušníci městské policie na žádost zdravotníků dechovou zkoušku. Hodnota naskočila úctyhodná: 3,09 promile.

V kauze Homolka přibylo podezřelýchPět dalších obvinění padlo v kauze prošetřování operací údajně finančně poškozujících pražskou Nemocnici Na Homolce. Server Lidovky.cz ve středu dokonce informoval o zadržení osoby, u které státní zástupce shledává důvody k uvalení vazby.

Podle dostupných zpráv se jedná nové skutečnosti týkající se účetních, poradenských a právních služeb a nikoli o pouhé rozšíření již známého případu spojovaného s érou někdejšího ředitele nemocnice Vladimíra Dbalého zkoumaného protikorupční policií, ve kterém jde jednak o údajné přijetí úplatku v souvislosti s nákupem takzvaného gama nože, jednak o pochybnosti kolem výběru dodavatele zakázky na digitalizaci starých chorobopisů; stíháno je sedm lidí včetně někdejších špiček vedení nemocnice.

Pečlivě vedený deník ředitele Dbalého se pro detektivy stal doslova zlatým dolem. „Nová" část kauzy má zahrnovat škodu vyčíslenou na více než 50 milionů korun, přičemž měly být také předány úplatky v objemu 10 milionů.

Čtěte také: Zakázky Homolky posoudí soud