Nejen agresivním chováním a sprostými výkřiky, ale i tím, že byl vysvlečen do půl těla. Muž, kterého příslušníci městské policie vyvedli z provozovny, odmítl ukázat doklady i jakkoli spolupracovat.

Teprve po předvedení na policejní služebnu se podrobil dechové zkoušce – s výsledkem 2,04 promile. Do péče ho proto dostala specializované hlídka strážníků: posádka vozidla učeného pro odvoz opilců na záchytku. Incident ještě bude mít dohru ve správním řízení.

Komín od krbu podpálil střechu domuStřecha nad hlavou začala ve čtvrtek čtvrt hodiny po půlnoci hořet majiteli rodinného domu v Nučicích na Praze-západ. Její konstrukce se vznítila kolem komína od krbu. Vážnějšímu maléru se podařilo zabránit i díky aktivitě vlastníka, který přivolal hasiče a do jejich příjezdu se snažil hasit sám.

V dýchací technice s využitím dvou vodních proudů ho pak vystřídali příslušníci hasičských jednotek. Likvidovat plameny dorazili profesionálové z Berouna a Hořovic, na pomoc vyjely i dobrovolné sbory z Nučic, Rudné, Vysokého Újezdu a Králova Dvora.

Po hodinovém úsilí se podařilo dostat oheň pod kontrolu, o další hodinu později byl zlikvidován. „S tím, že místní dobrovolní hasiči místo kontrolovali do rána," připomněla Lenka Kostková z centrály středočeských hasičů. Dodala také, že nikdo nebyl zraněn.

Výše škody se odhaduje na 150 tisíc korun, uchránit se podařilo dvoumilionové hodnoty. „Příčinou je nepředpokládaná změna stavebních parametrů," uvedla Kostková k vyšetřování okolností.

Rozestavěnou chatku podpálil v noci žhářS následky řádění žháře se ve čtvrtek dvě hodiny po půlnoci museli potýkat hasiči v osadě Sloup u Davle na Praze-západ. Hořela dřevěná konstrukce rozestavěné zahradní chatky. Společně s hasiči z Jílového se na likvidaci ohně podíleli také příslušníci dobrovolných sborů z Davle, Štěchovic a Masečína – mnoho se už ale udělat nedalo.

Při příjezdu hasičských vozů byla stavba celá v plamenech. Ty se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během čtvrthodiny od ohlášení požáru; po další půlhodině byl oheň zcela zlikvidován. Událost zůstává v šetření, v jehož rámci by měla být také vyčíslena výše škody.