„Chci jet do Liberce," odpověděl hlídce na otázku, proč je tak málo oblečený. A zůstal bezradně koukat, když ho strážníci upozornili, že autobus jede až ráno. Nakonec to ovšem mladík měl i s odvozem – a dokonce si ani nemusel kupovat jízdenku. Protože u sebe neměl žádné doklady, kvůli ověření totožnosti ho hlídka předvedla na nedalekou policejní služebnu. Tam vyšlo najevo, že dotyčný je hledanou osobou – uprchl totiž z výchovného ústavu na severu Čech.

Řidič, který nesvítil, nadýchal přes promileKdyž nesvítil, posvítili si na něj. Řeč je o řidiči projíždějícím v sobotu ráno ulicemi Prahy 9 a strážnících z Prahy 14, kteří v těchto ulicích hlídkovali. Když se jejich cesty střetly, příslušníci městské policie postřehli, že autu projíždějícímu Kolbenovou ulicí nesvítí levé přední světlo. Vůz tedy předjeli a zastavili, aby řidiče na problém upozornili. Už při prvním kontaktu však jeden ze strážníků ucítil alkohol. Třebaže šofér trval na tom, že před jízdou nepil, došlo na dechovou zkoušku – a hle: výsledek „nosního testu" potvrdil i elektronický přístroj: na displeji testeru vyskočila hodnota převyšující 1,1 promile. O tom, že nepil, tak šofér musí přesvědčovat policisty, jimž strážníci věc předali s podezřením na spáchání trestného činu.

Mladíci se v autobuse bavili čmáráním a rytímPodezření ze spáchání trestného činu má na krku pětice mladíků, které na počátku víkendu zadrželi pražští strážníci jakožto ničitele vybavení autobusu městské hromadné dopravy na lince číslo 197. O zákroku z pátečního večera informoval v pondělí Rudolf Rubeš z centrály městské policie. Dispečer dopravního podniku, který věc oznámil na tísňovou linku 156, současně oznámil, že autobus jede k zastávce Smíchovské nádraží. Tam strážníci zamířili a na příjezd autobusu počkali. Řidič jim pak ukázal pětici výtečníků, kteří se bavili čmáráním pomocí lihového fixu a vyrýváním dalších malůvek pomocí ostrého předmětu. Kloudné vysvětlení svého počínání podezřelí nenabídli. Leccos ovšem naznačila dechová zkouška u jednoho z nich, který ještě není plnoletý: nadýchal přes 0,8 promile.