Opatření přijatá kvůli riziku možného útoku krátce před půl devátou bylo možno odvolat a provoz obnovit už po půlhodině, kdy se ukázalo, že žádné nebezpečí nehrozí. Rozsáhlou akci spojenou i s evakuací několika osob odstartoval nález podezřelé krabičky obsahující neznámý prášek. Rozhodně to ale nebyla součást nastražené bomby, jak naznačovaly původní obavy. Zkoumání ukázalo, že jde o sypkou potravinu; konkrétně šlo o materiál pro přípravu pokrmu – o surovinu pro výrobu kaše.

Hlavní tah zablokovaly následky havárieBez zranění se v pátek ráno obešla nehoda, která po desítky minut blokovala dopravu na Barrandovském mostě. V ulici K Barrandovu se ve směru jízdy na příjezdu do centra střetly v šest ráno osobní auto a kamion, načež se rychle vytvořily dlouhé kolony.

Dopravní situaci ještě zkomplikovaly uzavírky a omezení, jichž je v bezprostředním okolí hned několik, takže objet problémové místo bylo obtížné. Sotva se zde podařilo problém vyřešit, obdobné dopravní komplikace vyvstaly na jiném hlavním tahu. Deset minut po osmé se srazila dvě osobní auta přímo v centru, v křižovatce Sokolské ulice s Ječnou. I tato nehoda se obešla bez zranění, ale zablokovaná křižovatka přinášela dopravní komplikace.

Trojice prý zpeněžila šestnáct cizích kol. | Video: Policie ČR

Ze čtyř čmáralů po zdech utekli jen dva close Graffiti v Celetné. zoom_in Zasahovat silou museli v pátek strážníci z Prahy 1, jestliže chtěli dvě hodiny po půlnoci zastavit sprejery řádící v centru metropole. Na čtveřici mužů s batohy na zádech, kteří čmárají po zdech domů, upozornil všímavý svědek telefonující na tísňovou linku městské policie. Doplnil ještě, že výtečníci, z nichž jeden má na sobě kostkovanou košili, míří ke Staroměstskému náměstí.

Tam se tedy Celetnou ulicí vydala i pěší hlídka, které dotyčné zastihla přímo v akci: osoby odpovídající popisu sprejovaly na zeď domu, připomněla v pátek Irena Seifertová z centrály městské policie. Když se na scéně objevili strážníci, bylo to, jako když střelí do vrabců: dva muži začali prchat ke Staroměstskému náměstí, druzí dva se hnali k Prašné bráně. „Jednu z dvojic se strážníkům podařilo zastavit za použití hmatů a chvatů sebeobrany a následným nasazením služebních pout," poznamenala Seifertová. Ukázalo se, že jde o cizince ve věku 21 a 33 let.