Už v úterý uvedl, že policistům byl z nákupního centra oznámen incident mezi dvěma muži, z nichž jeden utrpěl zranění. Záchranáři ho ve vážném stavu odváželi do nemocnice. „Událost nejprve prošetřovali kriminalisté třetího policejního obvodu. Ti posléze předali vyšetřování do kompetence kolegům z prvního oddělení služby kriminální policie a vyšetřování krajského ředitelství," konstatoval ve středu Hulan. Shrnout lze jeho vyjádření do pár slov: je to případ pro mordpartu.
Z pokusu o vraždu také jednoho z aktérů detektivové skutečně obvinili. „Umístili ho do policejní cely – a zároveň podali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na uvalení vazby," uvedl Hulan.

Za hádku s pistolí může být ve hře až pět letPodezřelý byl zadržen; stalo se to v úterý kolem 21. hodiny na čelákovickém obvodním oddělení. Těmito slovy připomněla ve středu policistka Eva Hašlová vývoj v případu, kterým se středočeská policie zabývala od pondělního podvečera. Tehdy policejní hlídku přivolala na pomoc žena z Čelákovic. Měla prý problémy – a ne poprvé – s bývalým přítelem, který pobýval v jejím domě.
Protože 40letý muž mířil pistolí na expartnerku, ale i na policisty, členové hlídky přivolali posily. Ozbrojenec se následně zavřel v domě – a ještě před příjezdem dalších hlídek utekl zadním vchodem. Na místě zanechal pouze plynovou pistoli.
Protože muž obrátil hlaveň směrem ke dvojici policistů, je nyní podezřelý z vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. „Pokud se jeho vina prokáže, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let," poznamenala Hašlová.

Muži prý stříleli po kachnách. Kdepak, odmítali to cizinciDohru ve správním řízení bude mít podvečerní zábava dvojice cizinců, na které všímaví občané přivolali strážníky z Prahy 9. „U Hořejšího rybníka střílejí na ptáky a kachny!" znělo oznámení na tísňovou linku 156. Dvě stě metrů od rybníka vyslaná hlídka skutečně narazila na dvojici mužů, z nichž jeden mířil do vzduchu. Pokyn, aby zbraň odložil a ustoupil od ní, okamžitě poslechl. Pak došlo na vysvětlování. Zatímco cizinci ve věku 29 a 49 let tvrdili, že ptáky si za terč nevybírali, kolemjdoucí svědci hovořili jinak: jeden prý několikrát vystřelil na kachny plující po hladině. Věcí se dál bude zabývat správní orgán, sdělila v úterý Deníku Irena Seifertová z centrály městské policie. První krok ovšem strážníci udělali přímo na místě. „Pro podezření z přestupku na úseku zemědělství a myslivosti a přestupku proti zákonu o zbraních a střelivu využili svého oprávnění a mužům oproti potvrzení odebrali zbraň," konstatovala Seifertová.

Opilý muž házel ze střechy tašky na chodníkNa střeše neobydleného domu je muž – a chová se divně. Tak znělo oznámení na tísňovou linku, které strážníky z Prahy 4 vyslalo do ulice Pod Vilami v Nuslích. Že nešlo o přehánění, bylo nejen vidět, ale i slyšet. Na střešní věžičce domu spatřila vyslaná hlídka muže, který se držel hromosvodu. Hulákal, vydával zvířecí zvuky – a házel na chodník střešní tašky i prkna. Po deseti minutách snažení se s ním strážníci jakžtakž domluvili – a dotyčného se jim podařilo dostat na terasu. Tam se však situace zkomplikovala. Dvaatřicetiletý muž, který pak nadýchal 2,43 promile, se z terasy odmítal hnout. „Pojďte si pro mě," vykřikl náhle – a rozběhl se proti zdi. V té chvíli už bylo zřejmé, že slova nestačí. Strážníci dotyčného zpacifikovali a nasadili mu pouta. Následně se pacienta ujali záchranáři – a lékař rozhodl o převozu na záchytku.

Opilá žena vytrvale zvonila. Celý den až do nociPřes tři promile nadýchala 60leá žena, která vytrvalým večerním zvoněním obtěžovala obyvatele domu v Únětické ulici. Jejich spánek pomocí zvonků narušovala tak, až místní muž přivolal na pomoc strážníky. S tím, že obyvatele domu dotyčná takto obtěžuje už celý den! Neodbytně zvonící paní se pak snažila hlídce vysvětlit, že v domě dříve bydlela. Snadná rozmluva s ní ovšem nebyla – zcela zjevně měla upito. To bylo patrné jak na první pohled, tak na první poslech. Dechová zkouška už jen doplnila číselné vyjádření. Nakonec ale žena neputovala na záchytku, ale do nemocnice, uvedla ve středu vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. „Protože měla na hlavě několik boulí, převezla ji přivolaná záchranná služba na vyšetření," vysvětlila.

Čtěte také: Požár buňky ve sběrně vážně zranil dva muže