Pětadvacetiletý Čech sice podle pokynů následoval služební vůz ke sjezdu na čerpací stanici – hlídce ale neuniklo, že při odbočování přibrzdil u svodidel a z auta vyhodil cestovní tašku. „Byla napěchovaná balíčky obalenými černou folií, které obsahovaly marihuanu," uvedla Matějková. I ve voze se našla zavařovací sklenice s menším množstvím konopí a setinková váha. Řidiči, který si počínal tak, že si vykoledoval nasazení pout, navíc vyšel pozitivně drogový test. Jeho jednáním se dále zabývá policie.

Krádeži navigace zabránil zákrok strážníkůPřímo při činu zadrželi pražští strážníci na Spořilově mladého muže, který je podezřelý z vloupání do auta. Klec spadla v noci na neděli, kdy hlídka z Prahy 4 tu scénu nemohla přehlédnout ani přeslechnout: dotyčný byl skrz rozbité okénko nakloněný ve vozidle až po pás – a k tomu ještě houkal alarm. Když dotyčný zaznamenal, že má společnost, a to ještě k tomu uniformovanou, pokusil se utéct – nebylo mu to ale nic platné.
Za použití donucovacích prostředků ho hlídka omezila na osobní svobodě, připomněl v pondělí Jan Čihák z centrály městské policie. „Při bezpečnostní prohlídce, zda u sebe nemá zbraň, hlídka u mladíka nalezla několik šroubováků a kladívka na rozbíjení oken. Muž se strážníkům nakonec přiznal, že chtěl z vozidla odcizit vestavěnou navigaci," přiblížil Čihák informace z místa zákroku. Případ zůstává v šetření policie.

Se snahou o uplácení řidiči nepochodiliAž šestiletý trest může v případě odsouzení vynést počínání řidiče, který se o své bezúhonnosti pokouší přesvědčit policejní hlídku pomocí úplatku. V pondělí to připomněl Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Informoval hned o dvou případech, které mají jedno společné. Čas: hodinu po půlnoci. Poprvé spadla klec 4. ledna, kdy v Tupolevově ulici letňanští policisté zastavili řidiče mercedesu. Třiačtyřicetiletý muž, který nadýchal přes dvě promile, opakovaně prohlásil, že by chtěl situaci vyřešit „jinak" – a má na účtu spousty peněz. S touhle nabídkou ale neuspěl – a je podezřelý nejen z ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i z podplácení. Z více skutků se má zpovídat také 30letý muž sedící za volantem volva, které hlídka cizinecké policie stavěla 9. ledna v ulici K Libuši. Ukázalo se, že dotyčný má uložený zákaz řízení až do konce letošního roku. Navíc mu vyšel pozitivně drogový test. „Muž pak z kapsy postupně vytáhl dvě dvoutisícové bankovky a dával je policistům, že je to dárek," připomněl Daněk. Ani v tomto případě policisté nekývli – a skutečně „nadělovat" bude až soud.

Čtěte také: Notebook zmizel majiteli přímo za zády