Během hlídkové činnosti na Dvořákově nábřeží přistoupil k vozu strážníků opilý muž, otevřel dveře a chystal se nastoupit. Když muži zákona neprojevili náležité pochopení pro jeho snahy a naopak ho vyzvali, aby se legitimoval, zkusil to jinak. Začal se válet po zemi, bít se do obličeje a koulet se směrem k řece. Při tom obviňoval strážníky, že ho napadli. To už byl ale zpacifikován a podroben dechové zkoušce. Díky bezmála dvěma a půl promile se muž nakonec přece jen svezl. Na protialkoholní záchytnou stanici.

Místo večeře hasili fritézuDo restaurace v Žitné ulici na Praze 2, v pátek po osmé zamířila jednotka z centrální hasičské stanice. Nechystalo se ovšem přátelské posezení v neformálním prostředí. Přijelo se hasit. V kuchyni podniku hořela fritéza. Zraněn nikdo nebyl, plameny ale napáchali značnou škodu. Co nebo kdo zavinil požár za 100 tisíc korun, se zatím šetří.

Hasiči cvičili v administrativní budověPražští hasiči z centrální, chodovské a strašnické stanice obdrželi z operačního střediska pokyn k výjezdu. V administrativní budově ČEPS hoří. Tak v pátek dopoledne začalo hasičské cvičení. Scénář akce vyžadoval, aby během servisních úkonů došlo k simulovanému zkratu na elektroinstalaci v místnosti s UPS. Rychle dojde k požáru a pracovníci při snaze o jeho likvidaci, zůstávají uvězněni v místnost. Instalovaná EPS zaznamená vznik požáru a obsluha recepce administrativní budovy zahájí činnost dle předpisů. Vše probíhá podle plánu a tak když hasiči dorazí na místo probíhá již řízená evakuace objektu pracovníky firmy. Je ovšem zjištěna nepřítomnost dvou zaměstnanců, kteří prováděli servisní údržbu. Takto dramaticky proběhlo letošní taktické cvičení „POŽÁR 2017“, jehož cílem bylo procvičit nasazení a součinnost složek IZS.

Kriminalisté bleskově objasnili krádež vozu půl milionuKdyž 26.září muž z Prahy 6 nahlásil na linku 158 krádež svého vozu, určitě netušil, jak rychle bude jeho problém vyřešen. Policisté z místního oddělení se začali případem zabývat a ke spolupráci přizvali kriminalisty z 8. oddělení. Ti okamžitě pojali podezření, že by se mohlo jednat o pojistný podvod. A nemýlili se. Netrvalo dlouho a ztracená Škoda Superb byla na světě. Bohužel, ne tak úplně. Auto za půl milionu našli v dílně za Prahou rozřezané a rozebrané na náhradní díly. Muž, který se rozhodl pomocí podvodu řešit své dluhy z hazardu nepočítal s tím, že případ bude objasněn během několika hodin. Výkonnost kriminalistů pravděpodobně nenadchla ani mužova kolegu z práce, který vozidlo převezl za úplatu do servisu, ani mechanika, který vozidlo koupil a rozřezal. Všichni tři teď figurují v případu podezřelí.