Policie chce obžalovat Rittiga v kauze Oleo ChemicalPolicisté navrhli obžalovat lobbistu Iva Rittiga a dalších devět lidí v kauze petrochemické firmy Oleo Chemical. Skupina je podezřelá z toho, že ze společnosti vyvedla až 20 milionů korun. Kromě Rittiga čelí obvinění například zakladatelé firmy Michal Urbánek a Kamil Jirounek či lobbistův obchodní partner Peter Kmeť.

Strážci zákona hledají dvanáctiletou RumunkuPohřešovaná Rumunka.Školačku původem z Rumunska hledají pražští policisté. Zmizení 12leté sestry nahlásil její bratr, který prý dívku jménem Iovuta C. viděl naposledy 14. března na Václavském náměstí. Na kamerových záznamech však po ní pátrači nenašli ani stopu - a neobjevili ani žádné další indicie, které by mohly vést k nalezení hubené hnědovlásky vysoké 165 centimetrů a vypadající spíš na 17 let. Na lince 158 přivítají jakékoli podněty veřejnosti.

Za dvoutisícovou kořist hrozí až tři roky vězeníDopadnout muže, který se podle jejich zjištění na počátku února vloupal do rekreační chaty v osadě Chouzavá u Kytína na pomezí Prahy-západ a Příbramska, se podařilo policistům z Prahy-venkov. Osmačtyřicetiletému muži bylo sděleno podezření ze spáchání dvou přečinů: krádeže a porušování domovní svobody, uvedla ve čtvrtek policistka Jana Dětská. „Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na dobu tří let," konstatovala.

Šetření na místě ukázalo, že pachatel celou chatu prohledal – a následně si odnesl, co se dalo: rozmanité trvanlivé potraviny, dále pobral propan-butanovou bombu, sekyrku, zakrývací plachtu, spojovací materiál – a nepohrdl ani stolním větrákem; dohromady ukradl věci asi za dva tisíce korun.

Elitní detektivové přišli na ministerstvoDetektivové z protikorupční policie se ve čtvrtek dopoledne objevili na ministerstvu pro místní rozvoj v centru Prahy. Zásah potvrdil mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej, konkrétnější fakta ale neuvedl. Konstatoval pouze, že policisté provádějí úkony v rámci trestního řízení v jedné z věcí, kterými se útvar zabývá. Mediální spekulace naznačují, že by zásah mohl mít souvislost s údajně předraženou IT zakázkou. Více čtěte ZDE.

Pirátovi silnic soud slevil: šest letZmírnění trestu vyměřeného před dvěma měsíci pražským městským soudem se ve čtvrtek dočkal u odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze 26letý Martin Ondrouch z moravské Hané, který loni 12. února za volantem kradeného auta vybaveném značkami odcizenými z jiného vozu zběsile prchal po Praze před policisty.

Divoká jízda, kdy uprchlík ovlivněný pervitinem ohrožoval motoristy i chodce na přechodech i na tramvajové zastávce, skončila v poledne na Karlově náměstí nárazem do dvou policejních aut, která mu blokovala cestu; zranění utrpěli tři policisté. Řidič se pak ještě snažil utéct.

Vrchní soud mu původní sedmiletý trest zkrátil na šest let, naopak uložený zákaz řízení mu prodloužil na maximum: na 10 let. Na rozhodnutí o náhradě způsobené škody vyčíslené na 450 tisíc korun se nic nemění. Více čtěte ZDE.

Za údajným zlodějem poslal svědek strážníkyDopadnout muže podezřelého z vloupání do chatky se s přispěním všímavého svědka podařilo ve středu strážníkům z Prahy 4. Telefonát na tísňovou linku 156 je přivolal do ulice Nad Šeberákem, kde se měl nacházet muž, který se pokusil vloupat do jedné z chat, připomněla ve čtvrtek Irena Seifertová z centrály pražských strážníků. Vyslané hlídce pak přímo na místě volající ještě sdělil přesný popis pachatele vloupání – a ještě ukázal směr, kterým dotyčný odcházel.

Člověka odpovídajícího popisu nalezli strážníci na zastávce Šeberák, připomněla Seifertová. Zatímco dotyčného hlídka žádala o doklady, dorazil na místo volající i s majitelem vykradené chatky. Ten sdělil, že právě tohle je muž, který byl na jeho pozemku – a dal se před ním na útěk.

Když se všichni tři v doprovodu strážníků vydali na místo, kde mělo k vloupání dojít, bylo zřejmé, že svědci přesně rozpoznali, co se na místě odehrávalo: jejich slova jednoznačně potvrzovalo okno se stopami páčení a násilného vniknutí. Navíc se opodál našly dvě tašky, které naznačovaly, že chatka zřejmě nebyla prvním zlodějským cílem: obsahovaly totiž věci, které mohly pocházet z trestné činnosti – včetně stojanové vrtačky a přímočaré pily. Případ zůstává v šetření policistů.