Stíhaný muž v letech 2012 až 2014 vystupoval jako jednatel společnosti v Říčanech. Nechával si vystavovat a následně do daňového přiznání zahrnovat fiktivní faktury dodavatelů luxusních automobilů a jiných právnických osob. Způsobil tak škodu přesahující 7,5 milionu korun.

Žena je obviněná ze závažného zločinu podvodu 

Podle kriminalistů opakovaně spáchal zvlášť závažný zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Obvinění se týká jak spáchání trestného činu, tak i pokusů o něj. Další obvinění se týká maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Muž se nyní nachází ve věznici Pardubice," uvedl Truxa.

Žena z druhého případu je obviněná z pokračujícího zvlášť závažného zločinu podvodu. „Jako zaměstnankyně společnosti zabývající se nákladní dopravou v Kladně v letech 2011 až 2016 předkládala fiktivní faktury opatřené číslem účtu svých věřitelů, kdy neoprávněně z účtu zaměstnavatele odčerpala celkem šest milionů korun," doplnil mluvčí.

Dívku, která utekla, postrádají v ústavu již od létaPo 16leté dívce, kterou už řadu měsíců postrádají v diagnostickém ústavu v Krči, pátrá pražská policie. V pátek se obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc. Hledaná Anastázia K. utekla ze zařízení, kam je místěna rozhodnutím soudu, informovala policistka Eva Řádková. Pátrání po mladé ženě slovenské národnosti, které o sobě od svého zmizení nepodala zprávu, bylo vyhlášeno již loni v červenci.
Slečna střední postavy, která měří 160 cm, má oválný obličej, hnědé oči a dlouhé původně černé vlasy, které v době zmizení měla obarvené načerveno. „Nad pravým obočím má dvoucentimetrovou jizvu," připomněla Řádková. Jakékoli informace o místě pobytu hledané dívky přijme policie na lince 158.
close Pohřešovaná dívka. info Zdroj: Policie ČR zoom_in  

Ukradený telefon skončil ve spodním prádle Vím, kdo kradl – a vím také, kde ten muž je. To v pátek necelé tři hodiny po půlnoci řekl hlídce strážníků na Václavském náměstí muž, který oznamoval, že v nedalekém baru zmizel jeho kamarádovi z kapsy saka mobil. Podezřelý, na něhož svědek ukázal, nebyl schopen předložit doklady – a v takových případech následuje předvedení na policii kvůli ověření totožnosti. Při kontrole, zda dotyčný nemá u sebe zbraň, strážníci našli za jeho opaskem vystřelovací nůž – a další kudlu připevněnou na kotníku. V rámci kontroly také vyšlo najevo, že v rozkroku 41letý muž ukrývá ukradený telefon – schovaný ve spodním prádle. I když přístroj vrátil majiteli, věc dál řeší kriminalisté.

Vyhánění bezdomovce zajistilo pomoc senioroviPřítomnost bezdomovce, který nikým nezván přespával v paneláku, pomohla ve čtvrtek přivolat pomoc 81letému muži z Písnice. Přivolaná hlídka strážníků z Prahy 12, která nevítaného návštěvníka přijela vykázat, zaslechla z jednoho z bytů sténání. Naštěstí byla možná domluva přes dveře. Ukázalo se, že senior uvnitř potřebuje pomoc – ovšem i když nedokáže otevřít, není na tom tak zle, aby to nemohlo chvilku počat. Strážníci se proto nemuseli dobývat dovnitř a přivolali hasiče, kteří se do bytu dostali oknem. Pak již byla cesta volná – a v hlavní roli se ocitli záchranáři, kteří pacienta odvezli do nemocnice.