Ve čtyři hodiny odpoledne uviděla hlídka strážníků z Prahy 13 hustý kouř, který stoupal zpod mostu u Centrálního parku. U jednoho z pilířů mostu strážníci nalezli stále hořící oheň a u něj podnapilého muže. Ten se k rozdělání ohně přiznal slovy: „Přece to nebudu žrát studený, ne?“ "Tím chtěl zřejmě vysvětlit, že má hlad a maso, které „někde sehnal“ si chtěl tepelně upravit. Muž pod dohledem strážníků místo uhasil vodou z nedalekého rybníka. Přestupkovým jednáním se budou dále zabývat úředníci příslušného správního orgánu." uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.
O hodinu později ta samá hlídka nalezla hořící odpadkový koš u stanice metra Luka. Plameny, které stoupaly do koruny stromů, strážníci uhasili ručním hasicím přístrojem, který vozí ve služebním vozidle. Protože však obsah koše stále doutnal a neměli další prostředky k dispozici, místo museli dohasit přivolaní hasiči. Koš vzplál zřejmě od cigaretového nedopalku. V obou případech nikdo z veřejnosti na události neupozornil, přestože se jedná o místa, která jsou na pohyb osob exponovaná.

Mladík napadl cizince ocelovým boxerem Hlídku, která právě dořešila rušení nočního klidu v centru metropole, oslovil kolemjdoucí muž s tím, že se stal svědkem napadení mladého muže. K tomu mělo dojít v Králodvorské ulici, kdy jeden mladík ze skupinky zničehonic udeřil kolemjdoucího mladého muže pěstí zezadu do hlavy. Na ruce měl tzv. boxer. Napadený zůstal po úderu s rozbitou hlavou ležet na zemi. "Hlídka okamžitě zraněnému přivolala záchrannou službu a o události informovala Policii ČR. Jeden strážník zůstal s raněným na místě a druhý si přivolal na pomoc další hlídky městské policie. Společně začali po skupince pátrat. Vyplatilo se. Všechny osoby odpovídající popisu nalezli v ulici V Celnici. Zde je za pomoci donucovacích prostředků včetně pout omezili na osobní svobodě a předali kolegům ze státní policie k dalšímu opatření," informovala Seifertová.

Přepadenou ženu předali strážníci záchranářům Dnes jen pár minut po půlnoci přijala městská policie na tísňovou linku 156 oznámení, že v parku Podvinný mlýn křičí žena. Při prohledávání parku hlídka narazila na muže a ženu, kteří ji nasměrovali k místu, odkud křik přicházel. "Zde nalezli šestapadesátiletou ženu, která byla zraněna v oblasti hlavy a strážníkům uvedla, že byla přepadena. Hlídka jí přivolala záchrannou službu a na místo zavolala také policisty. Strážníkům se po odjezdu sanitky přihlásila další žena, která byla rozrušena, protože zde hledala svoji maminku. Zajištěné místo trestného činu si převzala Policie ČR," uzavřela mluvčí.