Od otce dětí, který byl také otřesen, se pak strážníci dověděli, co se vlastně stalo: hrozivě vyhlížely následky banální situace. Kousek odtud, ve Wuchterlově ulici, chlapec upadl a rozbil si hlavu o chodník. Zas takové banalita to ale nebyla; záchranáři chlapce odváželi k ošetření do nemocnice.

Z radnice zloděj odnesl starostenský řetězVelmi neobvyklý zločin řeší policisté z Říčan na Praze-východ. Od počátku července pátrají po pachateli krádeže starostenského řetězu využívaného při obřadech a obzvlášť slavnostních příležitostech, který v nestřežené chvíli zmizel v Mnichovicích z budovy městského úřadu.

V Říčanech zloděj ukradl z radnice starostenský řetěz.Jde o masivní řetěz ze žlutého kovu, na kterém ale není gram zlata – jedná se o takzvaný starobronz, tedy materiál, z něhož se běžně vyrábí například přívěsky nebo dveřní kování. Dominantou ozdobného řetězu je zavěšený velký státní znak, opatřený lemujícím textem Česká republika a doprovodnými ozdobnými obrazci ve tvaru obdélníků, přiblížil Zdeněk Chalupa z územního odporu středočeské policie pro Prahu-venkov.

„Policisté vyzývají případné svědky, kteří mají k tomuto případu jakékoliv informace, aby jim je sdělili přímo na služebně obvodního oddělení v Říčanech – případně je mohou zavolat na telefonní číslo 974 881 730," připomněl Chalupa, že by byla vítaná pomoc veřejnosti.

Požár poničil střechu domu na Vinohradech
Zásah hasičů komplikoval v neděli po deváté dopoledne hodině jízdu řidičům, kteří v centru Prahy směřovali od Nuselského mostu k hlavnímu nádraží Legerovou ulici. Na Vinohradech hořela střecha domu – a jeden jízdní pruh v blízkosti místa požáru zabírala hasičská technika.

Plameny zachvátily konstrukci střechy včetně nosných trámů. Místo požáru hasiči prolili vodou, střechu rozebrali a shořelé části odřezali. Výši způsobené škody i příčinu požáru by mělo osvětlit další šetření. Prvotní poznatky z místa naznačují, že ničivý oheň zřejmě neměla na svědomí technická závada, ale požár byl zaviněn prozatím blíže neznámou osobou.

Požár zahradních domků poškodil i dům
Dvousettisícovou škodu si podle předběžných odhadů vyžádal v noci na neděli požár na dvoře činžovního domu v Liboci na Praze 6, k němuž se do Libocké ulice sjelo pět jednotek z hasičských stanic na Petřinách, v Holešovicích a na Smíchově. Čtvrt hodiny před šestou ranní byly požární jednotky přivolány ke dvěma hořícím zahradním domkům postaveným ve vnitrobloku.

Celodřevěné stavby byly vážně poškozeny a jedna lehla popelem – naštěstí se ale nikomu nic nestalo ani během řádění plamenů, ani při jejich likvidaci. Zásah zkomplikovaly propan-butanové láhve, které bylo třeba vynášet. V menším měřítku oheň poškodil i přilehlý obytný dům. Příčina požáru je zatím neznámá; zůstává předmětem šetření.

U železniční trati budil pozornost uprchlý klokanKlokan! Tohle slovo se stalo v neděli vpodvečer signálem k výjezdu hasičů na Praze-východ. Žádný požár, který by v parném dni nikoho příliš nepřekvapil, žádné spadlé stromy vlivem bouřky, ba ani dopravní nehoda nebo pátrání po zmizelém plavci. Cílem hasičů se staly Strančice, odkud byl hlášen uprchlý vačnatec.

„U železničního přejezdu," upřesnil Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů před začátkem odchytové akce. Svědky pozorované asi 70 centimetrů vysoké zvíře, ve volné přírodě typické pro australský kontinent a nikoli pro krajinu ve střední Evropě, patrně uteklo někomu chovateli.

Rychlé bouřky shodily stromy na silniceJak rychle se přihnaly, tak rychle zase odezněly. Bouřky, které v odpoledním parnu zchladily v neděli okolí metropole, opravdu netrvaly dlouho. Přesto stačily přidělat práci hasičům. Ti hned na několika místech odstraňovali stromy spadlé na vozovku. Bylo to například u Řevnic na Praze-západ nebo na pomezí Prahy-západ a Berounska; v serpentinách mezi Rudnou a obcí Loděnice. Bouřky ostatně zaměstnaly i energetiky.