Tak alespoň incident, k němuž došlo v pátek krátce před osmou hodinou v autobusu na lince číslo 183, popisovali řidič i několik svědků. Údajný agresor naopak trval na tom, že nic neudělal. Ženě, která silně krvácela z nosu, strážníci hned přivolali záchranáře, kteří rozhodli o převozu pacientky k ošetření do nemocnice. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu.

Sražená seniorka nehodu nepřežilaTragické následky měla v dopravní nehoda, která se v pondělí ráno stala v Praze 9 – na Poděbradské ulici u zastávky městské hromadné dopravy Sídliště Hloubětín. Deset minut před půl sedmou řidič Toyoty Corolla mířící k centru srazil seniorku kráčející po přechodu. O smutných souvislostech informoval ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Šestaosmdesátiletá chodkyně byla po dopravní nehodě převezena do nemocnice, kde ještě téhož dne zemřela," konstatoval. Policisté hledají svědky této nehody a ve středu se obrátili s výzvou ke spolupráci na veřejnost. „Jakékoliv svědectví k této dopravní nehodě přijmou policisté na tísňové lince 158," připomněl Daněk.

Při pádech se potlouklo devatenáct chodcůDevatenácti pacientům, kteří se zranili při pádech na namrzlých chodnících a komunikacích, pomáhali během středečního dopoledne pražští záchranáři. Odpoledne to uvedla Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby. „Spektrum úrazů bylo tradičně široké – od zhmožděnin přes tržné rány a otřesy mozků až ke zlomeninám kostí," konstatovala. Doplnila, že i když nejčastěji dochází ke zranění seniorů se zhoršenou pohyblivostí, tentokrát byly mezi pacienty zastoupeny všechny věkové skupiny. V úterý, kdy to v Praze klouzalo na čerstvém sněhu, se během celého dne zranili tři lidé. Současný návrat zimního počasí nicméně pro záchranáře neznamená výraznější změnu. „Celkový objem práce zůstává na průměrných hodnotách, kdy řešíme 300 událostí za 24 hodin," uvedla Ernestová.

Policisté ukončili pátrání po školačceStředočeští policisté ukončili pátrání po třináctileté školačce z Benešovska, která v noci na pondělí zmizela z domova. Informace o jejím pohřešování již byla vyřazena z údajů v pátrací databázi.