Muže proto hlídka varovala, že v tomhle stavu rozhodně nesmí řídit. Žádné strachy, zněla odpověď; přijede prý kamarád, který dvojici odveze. Ne nadarmo se říká: důvěřuj, ale prověřuj. Strážníci proto informovali i ostatní hlídky. A vyplatilo se: o deset hodin později bylo auto spatřeno v přilehlé ulici U Kunratického lesa. Řídil kontrolovaný mladík – a kontrola potvrdila, že je opravdu pod vlivem drog. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu.

Chtěl spát, vnikl do dvou karavanůHned dva zaparkované karavany poničil kvůli tomu, že se chtěl prospat, muž, kterého pražští strážníci dopadli v Malešicích. Přivoláni byli do Sazečské ulice s tím, že někdo poškodil okno obytného přívěsu odstaveného na parkovišti. Ukázalo se, že poničených karavanů je víc – a v jednom dokonce hlídka objevila spícího muže. Ten se k vloupání přiznal – stejně jako k tomu, že mu opravdu nešlo o nic jiného než o přespání. Vlézt ovšem podle svých slov musel do dvou karavanů – v prvním totiž nenašel nic, čím by se přikryl. Jeho trable s pokrývkou nyní řeší policisté. Muž je totiž podezřelý ze spáchání trestného činu.

Státní zástupce chce pro Ratha přísnější trestVýrok o vině je v pořádku, uložený trest ale příliš nízký. Tak vidí Petr Jirát z Krajského státního zastupitelství v Praze verdikt, který u středočeského krajského soudu vyslechl někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath. V rozsáhlé kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami Středočeského kraje dostal v červenci trest odnětí svobody v trvání 8,5 roku, soud také rozhodl o propadnutí zajištěného majetku. 

Žalobce Jirát požadoval nejméně devítiletý trest a zabavení veškerého majetku. Odvolání podal poté, co soud vyhotovil písemné odůvodnění verdiktu. Rath ohlásil, že podá odvolání, ještě před vynesením rozsudku. V rámci kauzy, kdy někdejší hejtman dostal nejpřísnější trest, byla odsouzena desítka obžalovaných; padlo nicméně i několik podmínek. Až na jedinou výjimku spolupracující obviněné Ivany Salačové všichni obžalovaní vinu odmítali. Věc ještě čeká obsáhlé posuzování před Vrchním soudem v Praze – současně ale kriminalisté shromažďují i důkazy v nové větvi případu. Více se dočtete ZDE.

Vykradače aut pomohl odhalit svědekMladíka, který je podezřelý z vloupání do několika aut v centru metropole, dopadli na počátku víkendu strážníci z Prahy 1. Zákroku předcházelo noční oznámení, že v Růžové ulici se kdosi snaží vniknouti do zaparkovaného auta. Dotyčný se sám prozradil, když měl po příjezdu strážníků snahu kvapně zmizet – a oznamovatel následně potvrdil, že se skutečně jedná o muže, jenž se dobýval do auta.

Žalovala ostatně také poškozená těsnicí guma modrého vozu, od něhož se dotyčný snažil zmizet; v okolí se pak našla ještě další auta nesoucí známky násilného vniknutí. Další indicie byly na světě, když hlídka podezřelého prošacovala – při bezpečnostní prohlídce našla šroubováky, nože, štípací kleště – a také několik injekčních stříkaček.