Jde prý o epileptika, který však odmítá léčbu spojenou s vysazením alkoholu, na jehož konzumaci je závislý. I tentokrát prý popíjel a při chůzi spadl, načež se začal nekontrolovaně třást. Když záchranáři pacienta přivedli k vědomí, začal být agresivní. Protože se aktivně bránil ošetření, hlídka v uniformách zasahovala znovu – a nakonec se postarala i o doprovod během cesty do nemocnice.

Sprostě nadávající muž putoval na záchytkuJiný by kvůli opilosti už ani nemohl mluvit – jemu to ale šlo až hanba. Řeč je o muži, kvůli němuž byli pražští strážníci v úterý večer přivoláni do prodejny v Chlumecké ulici na Černém Mostě. Návštěvník tam totiž urážel prodavačky. Vulgárně – a opakovaně. Když si s potížistou chtěli promluvit strážníci, začal urážet i je, poznamenal ve čtvrtek Rudolf Rubeš z centrály městské policie.

S dodatkem, že z dechu dotyčného byl cítit alkohol. To, že muž opravdu měl notně upito, potvrdila i dechová zkouška na policejní služebně. Tam se muž ocitl proto, že odmítal ukázat doklady. Na displeji se objevila hodnota 3,52 promile. „Agresivní muž byl proto převezen na záchytnou protialkoholní stanici k vystřízlivění," konstatoval Rubeš. Dohru bude mít věc ve správním řízení, kdy dojde na projednání přestupku.

PVK chystá trestní oznámení kvůli znečištěné voděVedení Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) chystá trestní oznámení na neznámého pachatele. Důvodem je nelegální vypouštění vysoce znečištěné vody do pražské kanalizace. Stejný krok již ve středu oznámilo vedení Prahy.

S čištěním vody má problém Ústřední čistírna odpadních vod (ÚČOV) a PVK již musely vyhlásit havarijní stav. Pražanům zatím nebezpečí nehrozí. „Znění trestního oznámení nyní projednávají právníci, o jaký trestný čin by se podle nich mohlo případně jednat, zatím není jasně definováno," řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek. V úvahu přichází například trestný čin obecného ohrožení. Více čtěte ZDE.

Uprchlíky z kradeného auta zastavil výstřel Divoká honička, při níž se jen zázrakem nikomu nic nestalo, končící střelbou. Tak ve čtvrtek vypadal policejní zákrok spojený se zadržením posádky octavie, kterou odpoledne stíhali příslušníci pohotovostní motorizované jednotky. Právě její hlídka si dvě hodiny po poledni na jihozápadním okraji metropole v ulici K Barrandovu všimla tmavě modré škodovky, která od neděle figurovala v databázi kradených aut.

Na signály k zastavení řidič nereagoval a začal ujíždět k Radlické a pak směrem do Stodůlek. Hnal se až do ulice Nová Kolonie, kde po projetí parkem zaplněným lidmi havaroval u dětského hřiště v těsné blízkosti panelových domů. Ani pak ale 35letý šofér a o tři roky mladší spolujezdec nechtěli úprk vzdát. Hodlali zmizet po svých. Zabránily jim v tom však policejní pistole. Pohled do hlavně je dostatečně výmluvný, zvlášť je-li umocněn varovným výstřelem…

Zadržení muži jsou nyní podezřelí z neoprávněného užívání cizí věci, konstatoval vpodvečer policista Tomáš Hulan.

Policie zrušila pátrání po mladém pacientoviPražská policie ve čtvrtek večer odvolala pátrání po 17letém pacientovi motolské nemocnice původem z Olomoucka, jehož naléhavě hledala kvůli tomu, že jeho život může být v ohrožení. Mladík dopoledne po hádce s matkou nemocnici opustil – přičemž u sebe neměl léky, bez jejichž včasného užití mohl být jeho život v ohrožení. Informace o jeho pohřešování byla večer stažena z pátrací databáze.