Telefonát svědků na linku 158 dopoledne oznámil, že neznámý muž se v brandýské ulici Ivana Olbrachta zřejmě chystá skočit z mostu do řeky. Hlídka vyslaná na místo skutečně viděla třicátníka stojícího na zábradlí. Snahy přesvědčit ho, aby slezl, se setkaly s odmítavou reakcí – nicméně policisté to nevzdali. „Neztráceli čas a využili vhodné situace. Ve chvíli, kdy s ním prap. Zdeněk Laube komunikoval, nstržm. Ondřej Kladiva ho bezpečně strhl na chodník," přiblížila Hašlová vývoj událostí. Muž pak byl předán do péče zdravotníků.

Zadržení podezřelého. | Video: Městské policie Praha

Polonahý senior řádil na chodbě domuDlouho zřejmě nezapomenou obyvatelé bytového domu v Břevnově na rozruch, který vyvolal jejich 75letý soused. Protože muž, oblečený pouze do horní části pyžama, v silné opilosti demoloval zařízení společných prostor, jedna z tamějších obyvatelek přivolala do ulice Na Dělostřílnách strážníky. Muž, kterého hlídka z Prahy 6 zastihla na schodišti mezi prvním a druhým patrem, nebyl schopen kloudné domluvy. A kvůli opilosti se ani nezvládl podrobit dechové zkoušce. S ohledem na jeho vysoký věk hlídka přivolala záchranáře, kteří rozhodli o jeho převozu do nemocnice. Během cesty strážníci zajistili doprovod.

Hledanou ženu prozradila její snaha schovat seHrou na schovávanou na sebe upozornila pražské strážníky 21letá žena, jejíž chování neuniklo pozornosti týmu kontrolujícího okolí zastávky tramvají a autobusů městské hromadné dopravy Malešická továrna. Příslušníky hlídkového útvaru zaujalo, jak se před nimi snažila ukrýt v opuštěném objektu. V sobotu o tom informovala vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. „Při ověřování totožnosti se strážníkům pokusila nadiktovat smyšlené údaje o své osobě," konstatovala. Dotyčná neuspěla – a když vyšla najevo její pravá identita, hned byly jasné její pohnutky. Figurovala totiž v databázi celostátně hledaných osob. Putovala tudíž na policejní služebnu.

Cyklista, který spadl, neviděl v pití alkoholu problémZ Novodvorské do Starochodovské ulice dojel podle vlastních slov v noci na sobotu 30letý cyklista, který nakonec kvůli pití alkoholu skončil na policejní služebně. Podnětem se stala jeho nehoda: půl druhé hodiny po půlnoci spadl z kola přímo před očima hlídky strážníků z Prahy 11. Když se zvedl, vyhoupl zpět do sedla a v nejisté jízdě pokračoval dál, příslušníci městské policie ho zastavili. Ptali se, zda nepotřebuje ošetření. Odpověď zněla, že zraněný není, protože má na sobě ochranné pomůcky. Muž, ze kterého byl cítit alkohol, připustil, že pil – prý si dal asi pět piv – nemá ovšem ani ponětí, že jestliže v tomto stavu usedne na kolo a jede domů, měl by se dopouštět čehokoli protiprávního. Nadýchal 2,14 promile.

Řidič, který pak nadýchal, narazil do auta strážníkůJako podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což v případě uznání viny může hrozit až roční vězení, skončil v rukou policie 31letý řidič octavie, který v centru Prahy naboural do auta strážníků. Nadýchal totiž téměř 1,5 promile. Původně ho přitom hlídka chtěla upozornit, že má jet jinudy. Strážníci projíždějící po magistrále si kolem půlnoci všimli auta, které z parkoviště u křižovatky Wilsonovy ulice s Washingtonovou vyjíždělo v protisměru; zákazem vjezdu. Služební vůz zastavil před ním a strážníci vydali pokyn, aby řidič jel tak, jak má. Zřejmě omylem však dotyčný zařadil jedničku místo zpátečky – a přišel náraz. I když nešlo o vážný střet, došlo na řešení nehody – a dechová zkouška ukázala na požití alkoholu. I když šofér tvrdil, že za celý večer měl jen dvě koly, údaj na displeji naznačoval, že ve výčtu požitých nápojů přinejmenším na něco zapomněl. Skončil v rukou policistů, kteří ho odvezli na odběr krve.