Opakovanou dechovou zkouškou pak policisté zjistili, že šoférka neusedla za volant s úplně čistou hlavou: nadýchala 0,3 promile.
Jsou země, ve kterých by problémem byla jen rychlost a nikoli zjištěná hladina alkoholu – u nás jsou ovšem pravidla striktně daná: řídit je dovoleno pouze s čistou nulou – byť jako spáchání trestného činu se posuzuje až naměření alkoholu od jednoho promile výš. „Svým jednáním se žena dopustila přestupku v dopravě. Po zadržení řidičského průkazu byla věc oznámena a postoupena na místně příslušný úřad," připomněla Kropáčová, že věc se bude dále řešit ve správním řízení.

Na pytláky poslal svědek policistyChtěli jsme poznat zdejší krásy… Tak své jednání vysvětlovala policistům dvojice, kterou hlídka nalezla u vody: u rybníka u Úval na Paze-východ. Problém byl ovšem v tom, že poznávání atraktivit regionu muž se ženou spojili s rybařením, aniž by byli držiteli oprávnění k chytání ryb a povolení k lovení na dané vodní ploše. Právě s tímhle podezřením policisty přivolal náhodný svědek: hlásil, že viděl, jak se kolem vody pohybuje někdo s prutem – a on odhaduje, že by se mohlo jednat o pytláka. Protože se ukázalo, že se svědek nemýlil, věcí řešenou jako přestupek se budou dál zabývat úředníci správního orgánu.

Upadlé kolo sanitky poškodilo dvě autaVelmi neobvyklou nehodou sanitky (která v případě sanitního vozu šokuje obzvlášť!) šetří od středečního odpoledne pražští policisté. Krátce to 15. hodině se vozidlu sloužícímu zdravotníkům a jejich pacientům, které v Libni projíždělo ulicí V Holešovičkách, uvolnilo jedno z kol, které pak poškodilo dvě projíždějící auta. Naštěstí se nikomu nic nestalo; zranění neutrpěli ani lidé ve vozidlech, ani na chodníku. Okolnosti události policisté dále šetří; prozatím je jisté, že žádný ze zúčastněných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu.
Právě v současném období pracovníci pneuservisů vyzývají řidiče, aby si na upevnění kol dávali pozor. Upozorňují, že po výměně letních gum za zimní pneumatiky a ujetí kratšího úseku je povinností řidiče zkontrolovat, zda namontovaná kola řádně drží na svém místě. Zda incident z ulice V Holešovičkách bude mít podobné souvislosti, či za ním stála technická závada, anebo byla příčina úplně jiná, ovšem teprve ukáže další šetření.

Kradené věci měl muž u sebe i v kufru autaOdcizené oděvní zboží za bezmála dvacet tisíc korun našli strážníci z Prahy 15 u muže podezřelého z krádeže v obchodním centru v pražských Štěrboholech. Podezřelého ve středu odpoledne původně načapal pracovník bezpečnostní agentury, když tento muž odcházel bez placení se zbožím za téměř dva a půl tisíce. Ochranka přivolala strážníky, aby věc dále řešili. Ti ovšem museli přizvat policisty, protože se ukázalo, že na tohle odhalení jejich kompetence nestačí. V autě dotyčného se totiž našly další kradené věci. I k tomu napomohl pracovník ostrahy, který upozornil, že muž přijel vozem, uvedl ve čtvrtek Jan Čihák z centrály městské policie. „Muž strážníkům otevřel kufr automobilu, kde se nacházelo několik dalších kusů oblečení odcizených z několika obchodů nákupního centra," konstatoval.

Čtěte také: Muže podezřelé z násilí pomohl najít šofér