Muž za volantem nezapíral, že řidičák nevlastní – byl mu totiž vysloven zákaz řízení platný až do příštího roku. Jako podezřelý z trestného činu – konkrétně z maření výkonu úředního rozhodnutí – byl předán policistům.

Zjevně se ale vůbec nepoučil. Už o čtyři hodiny později ho na Václavském náměstí zastavila jiná hlídka strážníků – a opět jako řidiče. Za volantem stejného auta. U soudu tak bude muset vysvětlovat hned dvojnásobný prohřešek.

Agresivní muž nadával lidem a útočil na strážníkyZ přestupku se bude ve správním řízení zpovídat muž, který ve středu odpoledne vyváděl v centru Prahy. V Bolzanově ulici vulgárně hulákal na kolemjdoucí - a když se přiblížili strážníci, kteří v místě zrovna byli na hlídce, stali se terčem jeho pozornosti i příslušníci městské policie. Také jim dotyčný začal nadávat a vyhrožovat fyzickým napadením, připomněl ve čtvrtek Rudolf Rubeš z centrály pražských strážníků. 

„Hlídka k muži přistoupila s výzvou k prokázání totožnosti. Ten výzvy neuposlechl a místo toho se pokusil z místa uprchnout," připomněl Rubeš vývoj událostí. Uprchlík byl však dostižen již po pár metrech – a následovala nová sprška nadávek. Když pak došlo k pokusu o útok, zasáhli členové hlídky silou. I pak ale dotyčný nechtěl ukázat doklady, a tak putoval na služebnu policie.

Požární poplach vyvolalo spálené jídloRušnou noc na čtvrtek měli obyvatelé bytového domu v pražském Braníku. Pět minut před půlnocí byli hasiči i policisté voláni do ulice Ke Krči, kde lidi vylekal kouř linoucí se po chodbě. Evakuovat rozespalé obyvatele, aby jim požár neublížil, ale nebylo zapotřebí. Stačilo „evakuovat" jeden hrnec.

Rozruch totiž měly na svědomí spálené potraviny. Ty policisté vynesli před dům – a bylo po ohni; nevznikla tedy téměř žádná škoda. Ženu z bytu, na kterém se vaření vymklo kontrole, pro jistotu prohlédl lékař záchranné služby. Také on měl dobrou zprávu: nic se jí nestalo.

Kauza opencard ještě neskončilaZměny verdiktu se dovoláním k Nejvyššímu soudu ČR snaží dosáhnout bývalí úředníci pražského magistrátu odsouzení v souvislosti se zakázkami spojenými se zaváděním pražské karty opencard. Dovolání podali advokáti někdejšího šéfa odboru informatiky Ivana Seyčka, který si má za mřížemi odpykat 3,5 roku, i Jiřího Chytila, jenž dostal 1,5roční podmínku.

Chytilův případ pečlivě sleduje Nadační fond proti korupci – byl to totiž právě on, kdo kriminalistům pomáhal rozplétat podrobnosti kolem zakázek. Po změně ve vyšetřovacím týmu ale byl sám obviněn – a následně ho pražské soudy také pravomocně odsoudily. Více čtěte ZDE.

V centru metropole se našly lidské kostiNález několika lidských kostí vyvolal ve čtvrtek odpoledne rozruch na Klárově v centru Prahy - nedaleko Úřadu vlády ČR. Objevil je pracovník zahradnické firmy kopající jámu pro vysazení stromu.

Prozatím je jisté, že kosti, jichž se našlo jen několik, jsou opravdu pozůstatky člověka. Lze očekávat, že expertní zkoumání potvrdí předpoklad, že kosti ležely v zemi po desítky let. Na místo nálezu se mohly dostat i s navážkou - více by však mělo naznačit další šetření.