Dalším šesti lidem, kteří měli být do čachrů zapleteni, ve čtvrtek žalobkyně navrhla pokuty od 30 do 100 tisíc korun a tresty od 1,5 do 3,5 roku vezení. Po Havlínovi nejvíc požaduje pro bývalého státního zástupce Františka Fialu. Hlavní líčení u Okresního soudu v Kladně bude mít nyní pauzu; obhájci a obžalovaní by se svými proslovy měli vystoupit na sklonku července. Havlín se ze zdravotních důvodů jednání soudu neúčastní; policistům se ale k manipulacím přiznal.

Policie hledá oběti násilníka z VonoklasPětadvacetiletý muž snědší pleti, který se kriminalistům přiznal ke třem sexuálně motivovaným útokům na běžkyně sportující v lese u Vonoklas na Praze-západ (tyto skutky spáchané loni v říjnu a letos v dubnu a v květnu policie kvalifikovala jako znásilnění a pokus o znásilnění), by podle policejních detektivů mohl mít na svědomí více podobných činů. 

Policisté proto ve čtvrtek opětovně vyzvali případné oběti, které obtěžování dotěrným mužem dosud neohlásily, aby se ozvaly prostřednictvím bezplatné linky 158. „Nemuselo jít přímo o znásilnění," upozornila policistka Marcela Pučelíková. 
Pokud vazebně stíhaný obviněný, který byl nedlouho po posledním činu zadržen na Berounsku, bude odsouzen, hrozí mu až 10letý trest. V minulosti už byl dotyčný stíhán nejen kvůli majetkovým deliktům, ale i pro násilné skutky a nebezpečné vyhrožování.

Střet kamionů zatarasil příjezd do PrahyDvě dopravní nehody ve čtvrtek odpoledne vážně zkomplikovaly příjezd do metropole po hradecké dálnici D11. Nejprve hodinu po poledni havaroval před Prahou terénní vůz, který se převrátil na střechu; před místem bouračky se začaly tvořit kolony. Asi po třičtvrtěhodině pak dálnici na hodinu zcela uzavřela nehoda dvou kamionů, která se stala při dojíždění do řady stojících vozidel na sedmém dálničním kilometru poblíž obce Zeleneč na Praze-východ. Střet se neobešel bez těžkého zranění, kvůli němuž byl přivolán i vrtulník. Helikoptéra transportovala do nemocnice pacienta s mnohočetnými poraněními hrudníku, břicha a nohy.

Hněv si mladík vybil na zastávce MHDRozbité prosklení na zastávce městské hromadné dopravy v Evropské ulici v Praze.Měl jsem vztek. Tak pražským strážníkům vysvětlil své pohnutky mladík, který ve středu večer rozbil prosklení na zastávce městské hromadné dopravy v Evropské ulici v Praze. Hlídku městské policie přivolal svědek, který upozornil na opilého výtržníka kopajícího do košů a ničícího zastávku. Na místě hlídka sice nalezla už jen střepy a nikoli pachatele, podle svědkova popisu se však podezřelého podařilo objevit o zastávku dál. K činu se dotyčný přiznal.

U Olešky hořely dva zaprášené kombajnyŠedesátitisícovou škodu způsobil ve čtvrtek večer požár hned dvou kombajnů naráz na Praze-východ. K Olešce ve směru na Vlkanice byli hasiči přivoláni krátce po osmé večer. Na místo vyjely cisterna profesionálních hasičů z Českého Brodu a dva cisternové vozy dobrovolného sboru z Kostelce nad Černými lesy. Půl hodiny po ohlášení se oheň podařilo lokalizovat a následně zcela uhasit; před devátou večerní byl zásah ukončen.

Za příčinu vzniku požáru určil vyšetřovatel vznícení prachu na horkých částech strojů. Majitel sice musí počítat s opravou – i tak lze ale hovořit o šťastném konci. Zásahem hasičů se totiž podařilo uchránit hodnoty vyčíslené na šest milionů korun, informoval Deník Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.