Nešlo přitom o to, že by jedni druhým chtěli případ vyfouknout. Naopak: krajští žalobci v Brně i městští v Praze měli za to, že věcí by se měli zabývat ti druzí. Nyní Zeman rozhodl: místně i věcně příslušná je Praha, kde se bude konat i případný soud.

Policista údajně za svou sdílnost dostal půl milionu korun a vůz Škoda Octavia. Měl Janouškovi poskytnout informaci, že se lobbista nemusí obávat dalšího vyšetřování v kauze někdejší šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové (dříve Nagyové). Janoušek si nyní právě v Brně odpykává trest (odnětí svobody na 4,5 roku) za úmyslnou dopravní nehodu z roku 2012.

Matka sotva mluvila, dýchat odmítlaPražští policisté i radniční úředníci jako orgán sociálně právní ochrany dětí řeší od nedělního večera počínání matky, která šokovala okolí svým chováním v supermarketu na spořilovské Hlavní ulici. Tam byla hlídka strážníků z Prahy 4 přivolána krátce před osmou večer kvůli zjevně opilé ženě se dvěma plačícími dětmi.

Dotyčná, jež sotva mluvila a taktak se držela na nohou, rezolutně odmítla dechovou zkoušku. Kvůli podezření na spáchání trestného činu ve vztahu k zanedbání péče o potomstvo přivolali strážníci policisty, kteří se věcí dále zabývají.