Sedmapadesátiletá žena se dostala do konfliktu s přítelem 46leté návštěvnice – a následně si vjely do vlasů obě dámy. Poničené vybavení restaurace přitom poskytuje jasné svědectví: nešlo o nevinnou strkanici. Mladší ze soupeřek (jejíž partner slíbil, ze způsobené škody zaplatí) utrpěla drobné zranění, k jehož ošetření byla převezena do nemocnice. Její protivnice se podrobila dechové zkoušce, která potvrdila, že podíl na pranici měl i alkohol. Nadýchala přes 1,5 promile.

Následky potyčky dvou žen.

Zaplatím sexem, vykřikoval v pizzerii obnažený muž Nedostatkem sebevědomí zřejmě netrpí 22letý muž, který místo placení útraty v pizzerii nabízel sex. Stalo se to v noci na neděli poté, co v podniku v Korunní ulici zkonzumoval objednanou pizzu a zapil ji pivem. Útrata dosáhla 160 korun – peníze ovšem host nevytáhl. Ostatně je ani neměl u sebe. Nabídl ale řešení: začal vykřikovat, že zaplatí sexem. „K velkému překvapení dalších hostů a obsluhy se přede všemi obnažil – a začal onanovat," přiblížila v pondělí další vývoj událostí Irena Seifertová z centrály městské policie. Právě strážníci z Prahy 2 byli na místo přivoláni, aby zjednali pořádek. To se podařilo – což ovšem není konec příběhu. Dohru bude mít nezvyklá situace ve správním řízení. Také strážníci z Prahy 1 museli během víkendu řešit případ neplacení útraty. Ti byli v neděli večer přivoláni k 20leté cizince, jež si v restauraci v Pařížské ulici objednala kolu a kaviár. K zaplacení účtu, na němž se suma vyšplhala téměř ke dvěma tisícovkám, se však žena neměla. Nakonec putovala na policii, protože na místě nebylo možné zjistit její totožnost.

Dvojici opilých dětí odvezla sanitkaKde k flašce přišly, děti neprozradily – dopadlo to ale tak, že kvůli popíjení rumu putovaly do nemocnice. O tom, jak strážníci přivolaní ke hřbitovní zdi na Floře pokazili dýchánek 14leté dívky a stejně starého chlapce, informovala v pondělí vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.Náhodný kolemjdoucí volající na tísňovou linku nejprve upozornil jen na opilou školačku. Až pěší hlídka, která na udané místo neprodleně vyrazila, zjistila, že dívka (na níž bylo patrné, že opravdu popila) není sama. A chlapec, který jí dělal společnost, na tom byl podobně. „Byli v silně podnapilém stavu, ale při vědomí a komunikovali," poznamenala Seifertová. Dívka podle jejích slov nadýchala téměř 1,7 promile, chlapec téměř 1,4 promile. Přivolaná záchranná služba oba odvezla do nemocnice, kam si pro své děti museli přijít rodiče. Věcí se dál zabývají policisté, připomněla Seifertová.

Řidičce bojící se zkoušky na alkohol vyšel test na drogyKontrola nemusí dopadnout dobře, strachovala se 19letá řidička, kterou v sobotu dopoledne kontrolovala hlídka strážníků z Prahy 9 v Kolbenově ulici. Její auto přilákalo pozornost uniforem tím, že jelo po chodníku – a následně bez blinkru sjelo na silnici. Když hlídka vůz zastavila, mladá žena za volantem hned hlásila, že může mát problém: večer totiž vypila několik piv a jednou si „potáhla" z marihuanové cigarety. Obavy z dechové zkoušky byly liché. Výsledkem se stalo 0,00 promile. Hůř však dopadl drogový test: pozitivně vyšel na přítomnost amfetaminu, což by mohlo naznačovat třeba konzumaci pervitinu. Rozhodující však budou teprve výsledky laboratorních testů vzorků odebraných při lékařském vyšetření. Na ty už si ale počkají policisté, kteří případ od strážníků převzali.

Čtěte také: Stánkař se u soudu přiznal k zardoušení družky v pražském bytě