„Nyní se budou policisté zajímat o okolnosti, za kterých muž k vozidlu přišel – a zdali to není právě on, kdo ho odcizil,“ připomněl Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Stejně tak budou muset zjistit, jak se jmenuje, jelikož jim to nesdělil,“ poznamenal.

Sběratel odjel nakupovat. Nezvěstný zůstává přes týden  S žádostí o pomoc se ve středu obrátili na veřejnost pražští policisté pátrající po 50letém sběrateli mincí a bankovek Evženovi B. Hubený hnědooký muž menšího vzrůstu, který zřejmě chtěl jet do Jičína nakoupit přírůstky do sbírky, odešel z domova v pondělí 31. července kolem půl desáté dopoledne. Podle všeho měl namířeno na autobusové nádraží na Černém Mostě. „Ještě před odjezdem z Prahy se telefonicky ozval své manželce, ale od té doby je nekontaktní,“ připomněla ve středu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.Ve středu se policisté obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc. „Jakoukoli informaci k jeho výskytu přijmou na tísňové lince 158,“ konstatovala Zoulová. Popis pohřešovaného, který se může jevit poněkud mladší, připomíná výšku kolem 160 cm a držení těla nachýlené dopředu. Muž s hnědými rovnými vlasy ostříhanými nakrátko měl naposledy na sobě krátké kalhoty modré barvy značky Adidas, bílé tílko a na nohou šedé sportovní boty rovněž značky Adidas.
close Pohřešovaný Evžen B. info Zdroj: Policie ČR zoom_in

Nedbalost vedla ke škodě vyčíslené na čtvrt milionu  Zranění uživatele bytu ve Vysočanech, který se nadýchal kouře, a hmotnou škodu vyčíslenou na čtvrt milionu korun si vyžádal požár, jehož likvidace ve středu odpoledne zaměstnala hasiče z holešovické stanice. Tři čtvrtě hodiny po poledni se při zásahu v dýchací technice zaměřili nejen na likvidaci plamenů, ale také z domu evakuovali dva lidi. Po uhašení ohně ještě bylo třeba prověřit stropy zasaženého bytu, aby měli jistotu, že se požár nemůže dále šířit. Měla ho na svědomí nedbalost, uchránit se podařilo hodnoty v řádu několika milionů.
close Požár ve Vysočanech. info Zdroj: HZS Praha/ Roman Půta zoom_in   close Požár ve Vysočanech. info Zdroj: HZS Praha/ Roman Půta zoom_in

Ze silnice sjelo auto lesem až do nádrže  Zásah hasičů včetně potápěčů si ve středu odpoledne vyžádal malér v Braníku. Před půl třetí přišla výzva k zásahu z Údolní ulice, kde havaroval řidič osobáku. Vyjel mimo komunikaci do lesa – a jeho vůz nestavil ani náraz do stromu. Automobil skončil až v retenční nádrži. 
Auto muž stačil opustit – avšak vrak se značně pocuchaným předkem skončil pod hladinou. Nakonec byl ponořený až po střechu. Hasiči z modřanské stanice k lovení využili naviják na svém zásahovém vozidle. Protože do vody vytekla část provozních kapalin, přivolali na místo i pracovníky odboru životního prostředí. Přesné okolnosti nehody zůstávají v šetření policie.

Fotogalerie: Automobil skončil v retenční nádrži.