S tím, že postrádají mladíka původem z Vyškovska, který v Praze bydlí na vysokoškolské koleji, se ve středu obrátili na policii jeho kamarádi. Upozornili, že ho neviděli již několik dnů – a nikdo neví, kde by mohl být. Policisté pak zjistili, že na koleji byl naposledy spatřen 14. února před půlnocí. „V tuto chvíli nevíme, zda má dotyčný vztah k nějaké konkrétní lokalitě nebo ke konkrétním osobám," obrátil se proto Hulan na veřejnost s žádostí nejen o přímá svědectví, ale i jakékoli postřehy, které by mohly pátrání posunout.

Nakonec se ukázalo, že pomoc nebyla potřebná – je ovšem dobrou vizitkou mladých lidí, že nezůstali lhostejní a že si své pochybnosti nenechali pro sebe, ale měli snahu věc řešit.

Auto těžce zranilo dvě dívky na přechoduOkolnosti vážné nehody, po níž záchranáři odváželi do nemocnic v Motole a ve Střešovicích dvě těžce zraněné dívky, šetří pražští policisté. Chodkyně přecházející po přechodu Poděbradskou ulici ve středu odpoledne srazil na Lehovci řidič škody Octavia, který do nich narazil levým světlometem a blatníkem. Míru zavinění jednotlivých účastníků nehody zkoumají kriminalisté z oddělení dopravních nehod.

Kriminalisté dopadli skupinu autařůÚspěchem, který zahrnuje území hned tří krajů, se ve středu odpoledne pochlubili středočeští kriminalisté. Podařilo se jim dopadnout skupinu šesti mužů ze severních Čech, které podezřívají, že nechali „zmizet" 20 vozů Škoda Octavia ukradených především na území středních Čech a v Praze – a způsobili tak škodu převyšující 2,5 milionu korun.

Muži ve věku od 26 do 41 let, kteří většinou nejsou pro policii neznámými postavami (a dva z nich si dokonce vyžádali policisté z Německa), podle detektivů auta rozebírali a rozprodávali na náhradní díly.

Kauzu dvou vražd doplní třetí mordDva z pětice mužů, kteří se před pražským městským soudem zpovídají z podílu na dvou vraždách spojovaných s obcí Záhornice na Nymbursku (údajně byli v letech 2003 a 2008 zastřeleni majitel lukrativních pozemků v Praze, který nereagoval na zájem o jejich koupi, a žena figurující na pozici bílého koně v obchodech s pohonnými hmotami, načež těla obětí vrazi ukryli právě pod beton ve stodole právě v Záhornici), mají na krku stíhání pro další násilný zločin.

Městské státní zastupitelství v Praze připravilo obžalobu kvůli vraždě, jejíž obětí se v pražských Letňanech měl stát komplic pomáhající spolupachatelům zahladit stopy po předcházející trestné činnosti. Ten měl zemřít v červenci 2010 – zřejmě kvůli obavám kumpánů, že by je mohl prozradit – a čin byl maskován jako sebevražda střelnou zbraní. Současný proces má pokračovat v březnu, údajný mord v Letňanech se bude projednávat později v samostatném hlavním líčení.