Zraněný, jemuž strážníci přivolali sanitku a poskytli první pomoc, vysvětlil, co se stalo: když vyšel z restaurace, napadl ho druhý muž s mačetou v ruce. „Agresora se mu podařilo společně s přáteli zpacifikovat, a to i přesto, že ho mačetou párkrát sekl do nohou," tlumočil Rubeš slova zraněného. Souvislosti události (jejíž aktéři nakonec putovali k ošetření do nemocnice oba) a její pozadí zůstávají předmětem šetření.

Po nárazu do jiné lodi kapitán nadýchalSrážku, na které měl svůj podíl alkohol, šetří od noci na středu pražští policisté. Nehoda, k níž došlo v centru metropole, se ovšem nestala na silnici, nýbrž na hladině Vltavy – a hříšníkem nebyl šofér, nýbrž kapitán malého plavidla. Dvoučlenná hlídka v policejním člunu, která byla k „náplavce" na Rašínově nábřeží přivolána hodinu před půlnocí, na místě našla výletní parník zakotvený v přístavišti u pravého břehu – a také malé plavidlo odplouvající ke smíchovskému přístavu. Jeho 32letému kapitánovi vyšla pozitivně dechová zkouška. Věc bude předána k dalšímu řešení Státní plavební správě.

Volání o pomoc slyšela sousedkaVšímavá sousedka zajistila pomoc seniorce, která potřebovala asistenci zdravotníků. Žena zavolala strážníkům z Prahy 9, že v Dvoudílné ulici se z bytu, kde bydlí osamocená starší paní, ozývá volání o pomoc. Vyslaná hlídka se pak přes zamčené dveře dověděla, že seniorka upadla v pokoji a nemůže vstát. Postup byl tedy jasný: došlo na přivolání hasičů a záchranné služby. Poté, co společně byt otevřeli, už měli hlavní slovo záchranáři. Jejich posádka převezla pacientku do nemocnice.

Ze školy do ústavu se dívka nevrátilaPo 14leté dívce z Prahy-západ, která se nevrátila ze školy do diagnostického ústavu ve Středočeském kraji, kam byla umístěna rozhodnutím soudu, pátrají od neděle policisté z Prahy i středních Čech. Hledaná Lucie L., která podle slov policisty Tomáše Hulana není v pátrání poprvé, byla naposledy viděna v sobotu vpodvečer v nákupním centru na pražském Smíchově. Kriminalisté předpokládají, že se v hlavním městě může zdržovat i nadále. Očekávají, že s pátráním by mohly pomoci postřehy veřejnosti. Jakékoli informace k hledané školačce jsou vítány na lince tísňového volání 158. Lucie L. vypadá starší; většinou ji lidé hádají věk spíš kolem 17 let. Je hubená, měří kolem 155 cm. Její popis připomíná blonďaté vlasy a hnědé oči.

Pohřešovaná Lucie L.

Čtěte také: Neznámý vandal poškodil Zoubkovo sousoší v Praze pod Petřínem