Dvojice nejprve se srážníky spolupracovala, připomněl ve středu Jan Čihák z centrály městské policie. „Komunikovala a předložila doklady totožnosti," konstatoval. Změna přišla nečekaně a bez varování, když muž zhurta vyrukoval na jednoho ze strážníků. Svoji situaci tím ovšem rozhodně nevylepšil. Naopak: kvůli útoku je podezřelý ze spáchání trestného činu. Členové hlídky ho zpacifikovali a nasadili mu pouta, načež ho předali k dalšímu šetření policistům.

Pohřešovanou pomohl najít všímavý taxikářNa zmatenou ženu, která stojí u vršovického nádraží, upozornil ve čtvrtek hodinu po půlnoci taxikář strážníky z Prahy 10. Už v té chvíli měli členové hlídky poměrně jasno v tom, o koho by se mohlo jednat; o hodinu dříve totiž dostali od policie informaci o vyhlášení pátrání po ženě, která odešla z domova v centru metropole – a patrně nebude zcela orientovaná. Skutečně se pak potvrdilo, že jde o pohřešovanou z Prahy 1.

Barrandovský most blokovala hromadná nehodaAž půlhodinovému zdržení se ve středu dopoledne nevyhnuli motoristé jedoucí po pražské Jižní spojce kvůli hromadné nehodě, která se stala na Barrandovském mostě. Osmdesát minut po poledni se tam střetlo pět osobních aut jedoucích v levém pruhu a v silném provozu se okamžitě vytvořila dlouhá kolona. O další hodinu později, ve 14.25 hodin, se navíc ve směru jízdy na Prahu 2 a 5 stala asi sto metrů před Barrandovským mostem stala nová havárie: střet dvou osobních aut zablokoval odbočovací pruh.

Bouračka v tunelu zastavila Pražský okruhDoslova kolaps dopravy zažívali řidiči mířící ve středu ráno po Pražském okruhu ve směru od brněnské dálnice D1 k plzeňské D5. Jízdu směrem „k letišti" zkomplikovala nehoda v Lochkovském tunelu, která zablokovala levý jízdní pruh. Důsledkem se stala téměř stojící kolona; uzavírkám se nevyhnul ani Komořanský tunel. Třebaže následky havárie se podařilo odklidit mimořádně rychle, někteří řidiči se nevyhnuli až více než třičtvrtěhodinovému zdržení.

Řidič nepřežil náraz do sloupu reklamyTragické následky měla dopravní nehoda, k níž došlo uprostřed noci na středu poblíž Zdib na Praze-východ. Krátce před půlnocí na dálnici D8 těsně za hranicemi metropole havaroval řidič osobního auta značky Honda. Na kilometru 1,5 ve směru jízdy od hlavního města na Ústí nad Labem vyjel vpravo mimo komunikaci, kde za silničním příkopem čelně narazil do sloupu reklamního poutače. Muž za volantem utrpěl mnohočetná zranění, jejichž následkům na místě podlehl. Protože šlo o hlubokou noc, nehoda nepřinesla vážnější dopravní komplikace, i když policisté na dvě hodiny omezili provoz v okolí. Okolnosti nehody zkoumají policisté; kriminalisté vrak auta poslali k odbornému prozkoumání, aby vyloučili technickou závadu. Na otázku, zda řidiče nepostihly zdravotní komplikace, které by mohly nehodu zapříčinit, mají odpovědět výsledky pitvy.