Seděl na chodníku vedle modrého auta, které bylo zjevně poškozené při nehodě – podle všeho šlo o náraz do betonové zábrany před přechodem pro chodce, který byl při střetu odmrštěn.

Z nehody vyvázl bez zranění, ale ne bez újmy. Věc nyní řeší policisté – jednak kvůli samotné bouračce, jednak v souvislosti s tím, že při orientační zkoušce dotyčný nadýchal téměř jedno promile.

Sprejera dopadli díky zrcátkuJiž 85 sprejerů zadrželi od počátku roku pražští strážníci přímo na místě činu nebo v jeho těsné blízkosti. Tím posledním se stal muž dopadený autohlídkou městské policie, který se nerozpakoval přímo za zády uniforem. Doslova.
Členové hlídky z Prahy 1 projíždějící Hybernskou ulicí si ve zpětném zrcátku auta všimli muže, který se přiblížil ke stěně Masarykova nádraží a začal na ni malovat. Když hlídka objela blok, dotyčného spatřila v Havlíčkově ulici, jak se sprejem v ruce čmárá další obrázek na jiný dům. Třiatřicetiletý muž, který měl u sebe igelitovou tašku s dalšími dvěma spreji, skončil v rukou policistů.
Dopadené sprejery zčásti hlídky strážníků samy viděly během běžné hlídkové činnosti (či je vypátraly podle sykotu spreje nebo charakteristického zvuku protřepávání nádobky s barvou) – není ale málo případů, kdy na ničitele majetku upozornili všímaví občané telefonující na tísňovou linku.

Čtěte také: Zátah na cizince odhalil desítky problémů