Není třeba nijak detailního zkoumání: barevné provedení odlišné od originálu je zřejmé na první pohled. „Barva byla vybledlá a chyběl jasný přechod tisku z hnědé do zelené," připomněl Stočes. „Při zajišťování kuponu navíc šel tento sejmout ze skla vcelku – chybí tedy ochranný prvek naseknutí, který zabraňuje možnosti již vylepený kupon bez poškození odstranit a použít na jiném vozidle," doplnil. Případy s odhalenými padělky se řeší ve správním řízení.

První pomoc poskytovali na ulici i na chodníkuDvakrát během víkendu poskytovali pražští strážníci první pomoc mužům, které pak záchranáři převáželi do nemocnice. V sobotu odpoledne si příslušníci hlídkového útvaru všimli v křižovatce ulic Černokostelecká a Sazečská zraněného muže ležícího před automobilem. Byl při vědomí – a členům hlídky potvrdil, co se přihodilo: právě tohle auto ho srazilo.

Prý se to stalo ve chvíli, kdy se na zelenou snažil křižovatku rychle přeběhnout. Okolnosti nehody zůstávají v šetření policistů. 
V neděli večer pak zasahovala pěší hlídka strážníků z Prahy 10. Bylo to poté, co nalezla 61letého muže ležícího na chodníku, který nereagoval na žádné podněty a ani nedýchal. Strážníci se pustili do masáže srdce – a pokračovali až do příjezdu sanitky, kterou přivolala obsluha nedalekého baru. Záchranáři pak odvezli pacienta do nemocnice.

Po nehodě měl strojvůdce skoro promileNa železničním přejezdu v pražském Veleslavíně se dnes odpoledne střetl osobní vlak s autem. Nehoda se obešla bez zranění. Následná orientační dechová zkouška odhalila u strojvůdce požití alkoholu. Srážka vlaku s dodávkou, o níž informoval server Novinky, se stala před druhou hodinou odpolední. Na místo přijela policejní hlídka, která u obou aktérů srážky provedla dechovou zkoušku.

Zatímco u řidiče auta patřícího plynárenské společnosti byla zkouška negativní, v dechu strojvedoucího přístroj odhalil téměř jednu promile alkoholu. 
Nehoda se obešla bez zranění. Na vlaku nevznikla podle policie žádná hmotná škoda, poškozen byl pouze automobil, do něhož vlak narazil.