Přivolali strážníky ze skupiny Taxi, pro které setkání s daným šoférem nebylo novinkou. Již s ním totiž řešili obdobný případ, připomněl ve čtvrtek Rudolf Rubeš z centrály městské policie. Obě strany tak už věděly, na čem jsou. „Po zásahu strážníků taxikář cizincům vrátil peníze za předraženou jízdu – a celá věc bude předána správnímu orgánu k dořešení," konstatoval Rubeš. Připomněl, že hlídkový útvar, jehož součástí je i Taxi tým, letos již provedl více než devět tisíc kontrol taxíků a odhalil přes tisícovku pochybení – přestupků nebo správních deliktů. Ty strážníci buď řeší na místě blokovou pokutou, nebo věc předávají do správního řízení.

Policie hledá muže se sebevražednými sklony close Pohřešovaný Karel Pech z Prahy 4. zoom_in O pomoc při pátrání po pohřešovaném 54letém muži požádali veřejnost ve čtvrtek vpodvečer pražští kriminalisté. Prozatím vědí, že Karel P. je nezvěstný od středy, kdy kolem osmé ranní odjel z domova v Praze 4 svým autem Škoda Octavia. Od té doby o sobě nedal nikomu vědět, připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské police. Podle jeho slov si s sebou nevzal své mobilní telefony ani věci osobního charakteru, které mu dříve darovala partnerka. Najít se ho nepodařilo na žádném z míst – a to i mimo Prahu – kam by podle předpokladů mohl zamířit. „Možným vysvětlením mužova zmizení jsou s největší pravděpodobností jeho momentální nezaměstnanost a zadluženost," konstatoval Hulan. Připomněl také sebevražedné sklony z minulosti, které jsou důvodem, proč kriminalisté pátrání považují za velmi naléhavé. „Pokud byste kdokoliv disponoval informací o možném pobytu nebo pohybu pohřešovaného, předejte nám, prosím, tuto indicii prostřednictvím linky tísňového volání 158," vyzývá Hulan. Pohřešovaný je hubený, měří kolem 185 centimetrů. Jeho popis připomíná šedé rovné vlasy modré oči.

Pokuta za požár na Výstavišti se asi změníSprávní řízení bude podle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ČR pokračovat v kauze dvousettisícové pokuty udělené hasiči společnosti Incheba za obrovský požár se škodou vyčíslenou na jednu miliardu na Výstavišti v pražských Holešovicích. Tam 16. října 2008 shořelo levé křídlo Průmyslového paláce, kde se právě konala výstava Pragodent. Firma Incheba, která jako nájemce areál provozuje, se ohradila kasační stížností – a v případě dvou z pěti výtek proti konkrétním nedostatkům v zajištění požární bezpečnosti dal nejvyšší správní soud za pravdu jejím námitkám; naopak u tří zbývajících potvrdil, že Incheba chybovala. Lze tedy předpokládat, že ve správním řízení, které vede Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, by se nyní pokuta mohla snížit. Dostavba Průmyslového paláce by měla začít v roce 2017, s firmou Incheba se pražský magistrát jako zástupce vlastníka dohodl na postupném utlumení spolupráce.

Nohy ženu neunesly, na ruce dostala poutaZklidňovat silou a pomocí služebních pout museli pražští strážníci ženu, k níž byli přivoláni na Strahov. V tamější Vaníčkově ulici se prý opilá chodkyně svalila na chodník. Vyslaná hlídka skutečně na udaném místě nalezla ženu sedící na chodníku, která měla zjevně upito; tomu nasvědčoval pach alkoholu v dechu, ale také neschopnost komunikovat. Strážníci raději přivolali sanitku – a než zdravotnících dorazili, žena začala být agresivní. Protože se snažila hlídku městské policie napadnout, musela být zpacifikována. Lékař záchranné služby rozhodl o převozu pacientky do nemocnice, dotyčnou však nadále cloumaly záchvaty agresivity. Hlídka strážníků se proto postarala o doprovod a asistovala i v nemocnici, kde se žena podrobila vyšetřením. Následně putovala na záchytku.

Zhasnutá světla prozradila opilého řidičeSvítit mají řidiči i ve dne – jsou však situace, že člověk při usednutí za volant nerozsvítí ani potmě. Právě jízda se zhasnutými světly prozradila v noci na čtvrtek řidiče, kterého v ulici Zálesí v Krči načapala hlídka pražských strážníků. Záhy bylo zřejmé, copak asi stálo za opomenutím rozsvítit: leccos naznačovaly nekoordinované pohyby – a potvrzoval pach alkoholu v dechu. Jasno s definitivní platností přinesla dechová zkouška: výsledek 2,5 promile hovořil za vše. Řidič je nyní podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky.