Od počátku ledna, kdy se celníci kontrolám hazardu věnují, již v Praze odhalili devět nelegálních heren a zajistili 107 výherních hracích přístrojů různých typů, v nichž se nacházelo téměř půl milionu korun. Odvezli také tři elektromechanické rulety, u nichž byla zajištěna hotovost 8500 Kč, pět stolů na karetní hry i další věci: například žetony či losy, ale i počítače. V pokladnách a trezorech nenechali ani peníze – dohromady to bylo téměř 1,2 milionu korun. „Za provozování nelegálního hazardu hrozí provozovateli pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí výherních hracích zařízení, peněz a dalšího vybavení, které k nelegálnímu hazardu sloužilo," poznamenala Kurková.

Roky unikal vězení, už je za mřížemiTéměř tři roky se vyhýbal nástupu do vězení 36letý muž, který si má odpykat více než čtyřletý trest za majetkovou a drogovou trestnou činnost. Nyní už za mřížemi skutečně je – v pondělí odpoledne spadla klec. Kriminalisté ho dopadli v Jihlavské ulici v Krči – kousek od bytu, kde se podle jejich informací skrýval. Měli hlášku i o tom, že by mohl být ozbrojen – a to se také potvrdilo. Policista Jan Daněk v úterý informoval, že v příruční tašce detektivové našli pistoli ráže 7,65 mm. „U muže pak také objevili větší obnos peněz a šest gramů krystalické látky – pravděpodobně pervitinu," doplnil. Dotyčný je tak podezřelý z nedovoleného ozbrojování – a také z přechovávání omamné látky.
 

Pacient s velkým nožem putoval z nemocnice na psychiatriiBez zranění se odehrál incident, k němuž zdravotníci v úterý hodinu po půlnoci volali policisty do Thomayerovy nemocnice v Krči. S tím, že po chodbě prochází pacient s nožem. Dvaapadesátiletého muže, který skutečně měl u sebe kudlu s 15centimetovou čepelí, našli příslušníci speciální pořádkové jednotky schovaného pod postelí v jednom z pokojů. Deníku to řekl Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Následně byl muž za doprovodu policie převezen do bohnické psychiatrické nemocnice.
Nestandardní chování pacientů v nemocnicích či léčebnách dlouhodobě nemocných nebo jejich agresivita nejsou nijak výjimečné – vyprávět by mohli jak příslušníci ochranky, tak samotní zdravotníci. Problémy je nutno řešit nejen v ambulancích, kde se mohou objevit třeba i lidé pod vlivem návykové látky, ale i na lůžkových odděleních.

Jediný telefonát přišel muže na statisíceNa více dvě stě tisíc korun přišel návštěvníka nákupního centra na Zličíně jediný telefonát. Policista Jan Rybanský v úterý informoval, že k tomu došlo ve čtvrtek 23. února po čtvrté odpolední. Co a jak se odehrálo, podle jeho slov zachytily kamerové záběry: muž se zvedl z lavičky, aby si zatelefonoval, a nevšiml si, že mu peněženka napěchovaná bankovkami vypadla. Opodál sedící muž v tmavém oblečení, asi 65letý hubeňour, peněženku zvedl a začal se rozhlížet okolo sebe. Nato k němu přišla silnější asi 60letá žena, prohodili pár slov – a společně odešli. „Přitom prošli kolem stále ještě telefonujícího majitele portmonky," poznamenal Rybanský. Po jejich totožnosti policie stále pátrá – a věří, že díky zveřejnění obrázků z kamer získají k případu nové poznatky od všímavých občanů.

Na Opatov se sjedou cvičící hasičiNebývale rušno bude ve středu dopoledne v ulici U Chodovského hřbitova na Opatově. Od půl desáté se tam v rámci předem plánovaného hasičského cvičení sjedou požární vozy. V objektu bývalého hotelu budou pražští hasiči nacvičovat zásah ve výškové budově.

Čtěte také: Kdo vyrazil na červenou? Chodec, či auto?