V souvislosti s tímto případem policisté pátrají po muži střední postavy, kterého v hotelové recepci zachytily bezpečnostní kamery. Byl oblečen do červeno-černé bundy, pod kterou měl společenský oblek – a na hlavě měl pruhovanou čepici tmavé barvy, připomněla v pátek policistka Eva Řádková.
Konstatovala, že po vyčerpání vlastních možností se policie obrací s prosbou o pomoc na veřejnost. „Žádáme kohokoli, kdo na záběrech pozná podezřelého, aby se policistům ozval na bezplatnou tísňovou linku 158," uvedla Řádková.

Krádež cestovní tašky. | Video: Policie ČR
Krádež cestovní tašky. | Video: Policie ČR

Potyčka kvůli údajné krádeži vzešla z nedorozuměníDo vytracena vyzněl rozruch, kvůli němuž se v pátek v půl desáté rozblikaly modré majáky nedaleko Karlova náměstí – ve spodní části Ječné ulice. Původní hlášení hovořilo o zadržení zloděje – o rvačce mezi dvěma muži, z nichž jeden chytil druhého, o němž se domníval, že mu ukradl batoh. Nakonec se věci vysvětlily: s tím, že se jednalo o nedorozumění. Nikdo z aktérů nechtěl cokoli oznamovat – pro policii tak věc byla ukončena.

Do výchovného ústavu dívka ani nenastoupilaPatnáctiletou dívku, která by měla pobývat ve středisku výchovné péče, avšak před odjezdem utekla z domova, když se souhlasem matky odešla na nákup a již se nevrátila, hledají od 27. ledna pražští policisté. Monika M. není pohřešována poprvé. Bez vědomí rodičů prý zmizela u domova už v minulosti. V pátek se policisté obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Popis Moniky M. připomíná střední postavu, výšku 155 – 160 cm, oválný obličej, hnědé oči a dlouhé hnědé vlasy spletené do dredů. Policistka Jan Daněk připomněl i další podrobnosti: předkus a tetování na obou předloktích i na levém rameni. „V době odchodu na sobě měla fialovou bundu, maskáčové džíny a šedé kotníkové boty značky Nike," konstatoval Daněk s tím, že jakékoli informace o dívce jsou vítány na lince 158.
close Hledaná dívka. info Zdroj: Policie ČR zoom_in  

Muže s pistolí zpacifikovala teprve zásahová jednotkaPraha - Oběť ohrožovaná pistolí už byla v bezpečí, přesto museli do akce nastoupit policejní vyjednavač i příslušníci pražské zásahové jednotky. Tak se v noci na pátek vyvinula dramatická situace ve Vršovicích. Policisty přivolal do Vršovické ulice muž, který ani nebyl na místě. Dostal ale od známé SMS zprávu, že ji násilník zadržuje v bytě. A hrozil i zabitím! Hned prvním přijíždějícím hlídkám se 21letá žena naštěstí sama přihlásila. Podařilo se jí totiž z bytu utéct. Vyhráno ale ještě nebylo: muž zůstával v bytě – a s policisty odmítal komunikovat. Nepochodil ani vyjednavač. Do bytu, kde se 24letý muž zabarikádoval, proto vtrhla zásahovka. Dotyčného zpacifikovala a zadržela. Nyní je podezřelý z vydírání. V případě odsouzení by mohl být ve hře až osmiletý trest, připomněl policista Tomáš Hulan.


Čtěte také: Ujíždějící mladík zřejmě naboural několik aut