„Pomocí dvou kamenů pachatel rozbil skleněné výplně dvou oken místní restaurace. Těmi se následně dostal dovnitř," přiblížila počátek výpravy za kořistí. Tou se stalo několik balení cigaret různých značek, jež zmizely z police u výčepního pultu – a neznámý poberta na místě nenechal ani kovové mince.
Policisté věří, že k odhalení toho, kdo má skutek na svědomí, by mohli přispět svými postřehy i všímaví občané. „Jakékoliv informace k tomuto případu vloupání mohou poskytnout policistům přímo na služebně v Čelákovicích – nebo mohou zavolat na telefonní číslo 974 870 796," připomněla Hašlová. S dodatkem, že je samozřejmě možné využít i tísňovou linku 158.

Neznámý zloděj obral o energii dva tahačeVíce než 50tisícovou škodu způsobil zatím neznámý pachatel, po kterém pátrají policisté z Prahy-západ. Krást se vydal někdy v době od středy do čtvrtka, připomněla v pátek policistka Jana Dětská.
„Vstoupil do volně přístupného areálu v obci Statenice, kde z nezabezpečeného kastlíku u kamionu odcizil dvě autobaterie značky Bosch a černý spojovací kabel. Následně poškodil a odcizil zámek a řetěz, kterým byl zajištěn kastlík za kabinou druhého kamionu – a odcizil také dvě autobaterie značky Bosch, spojovací kabel a dva kovové rámečky na autobaterie," přiblížila dosud zjištěné okolnosti skutku. Dá se předpokládat, že jen stěží se zloděj pro baterie vypravil proto, že by v současném mrazivém počasí sám měl potíže se startováním. Jeho pohnutky byly nejspíš úplně jiné.
Pokud by kdokoli měl ke krádeži jakékoli poznatky, policisté informace vedoucí ke ztotožnění neznámého pachatele přivítají na telefonním čísle 974 866 400, připomněla Dětská.

Rychlý zásah policistů zachránil sebevrahovi životSkutečně v hodině dvanácté se podařilo policistům ze Zličína zachránit mladého sebevraha, který by bez jejich přičinění neměl šanci přežít. Na skutečných hodinách chyběly v noci na pátek do skutečné dvanáctky ještě tři hodiny, když se z policejních vysílaček ozvalo upozornění operačního důstojníka: u některého ze zličínských rybníků nachází muž, který chce spáchat sebevraždu. Klika byla, že mladíka, který se rozhodl, že naposledy vydechne u rybníka Dolejšák, se podařilo najít rychle. Muž již bezvládně visel na své šále přivázané k železné konstrukci posilovacího stroje – a měl řezné rány na zápěstí, které masivně krvácely," připomněla policistka Eva Řádková. Členové hlídky začali ihned jednat. „Mladého muže sundali, dali ho do stabilizované polohy a poskytli mu první pomoc," konstatovala Řádková. Upřesnila, že především bylo třeba přiložit na pořezané zápěstí tlakový obvaz a pacienta přikrýt izotermickou fólií. „Mladík po chvíli nabyl vědomí a začal komunikovat," doplnila policistka. Záchranáři pacienta nejprve odvezli do nemocnice k ošetření – a pak putoval na psychiatrii. Nebyl to totiž jeho první pokus o dobrovolný odchod ze života.

Agresivní žena hlídce vynadala, pak dokonce kopalaNečekaně vyvádět začala v pátek ve čtyři ráno na Vinohradech 37letá žena, která se zčistajasna osopila na hlídku pražských strážníků procházejících kolem. Začala je častovat sprostými nadávkami – a na napomenutí nereagovala. Naopak, její agresivita rostla: jednoho člena hlídkové dvojice dokonce napadala údery pěstí a kopanci. I když byla zpacifikována, své chování nezměnila. Dostala tady pouta – a jako podezřelá ze spáchání trestného činu putovala na policejní služebnu.

Snaha jít k lékaři uprostřed noci hrozila prochladnutímPřed problémy s prochladnutím ochránili uprostřed velmi chladné noci na pátek strážníci z Prahy 7 seniorku, která se půl hodiny po půlnoci vydala k lékaři. Ne ovšem na pohotovost, ale do ordinace na poliklinice. Protože 88letá žena zůstala stát před zamčenými dveřmi, rozhodla se čekat. Venku, na mrazu. Na zmatenou seniorku v holešovickém parku naštěstí všímaví svědci upozornili městskou policii. Vyslaná hlídka se dočkala vysvětlení, že žena jde k lékaři. Je přede objednaná. Pak zase museli vysvětlovat strážníci: ano, ovšem – jenže bude třeba přijít ve dne. Hlídka ji pak odvezla domů – a pro jistotu ještě upozornila její dceru, která se pak o maminku postarala.

Čtěte také: S kartou pro ženu cizinec neuspěl