V pět hodin ráno byli policisté přivolání do Brechtovy ulice na Jižním Městě. „Na 36letou ženu tam na ulici zezadu zaútočil násilník, který jí dlaní zakryl ústa a povalil ji na zem. Pak se přepadené snažil stáhnout kalhoty, které spolu se spodním prádlem rozřízl nožem,“ přiblížil okolnosti zločinu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Ženě volající o pomoc se podařilo ubránit a agresor utekl – ještě předtím ji však praštil pěstí do obličeje, přičemž jí zlomil nos, a sebral jí kabelku.

Přivolaní policisté podezřelého našli v ulici Ke Stáčírně. Museli ho zpacifikovat silou, protože nechtěl spolupracovat a snažil se utéct. Pro muže, kterému v případě uznání viny hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi, požadují vazbu. Kriminalisté zjistili, že nešlo o náhodné setkání na ulici. S obětí se podezřelý seznámil o několik hodin dříve v baru. „Odtamtud ji pak pravděpodobně sledoval – a zaútočil,“ uvedl Daněk.

Kolo za deset tisíc kdosi ukradl, za pětatřicet toho poškodil  Jen malá chvilka stačila k tomu, aby vznikla škoda vyčíslená na 45 tisíc korun, byť zlodějskou kořistí se stalo horské kolo „jen“ za deset tisíc. Zbývající částka představuje poškození vstupních dveří garáží domu v ulici Na Smetance na Vinohradech, násilně otevíraných za pomoci páčidla a šroubováku. 
Krádež, k níž došlo kolem páté ranní již v pondělí 7. srpna, zůstává pro policisty aktuální i nyní. Aktéři totiž stále zůstávají bezejmenní. V pátek policie zveřejnila kamerové záběry zachycující neznámého muže a ženu právě u vypáčených dveří. „Pokud podezřelého muže či ženu poznáváte, kontaktujte linku 158,“ žádá Jan Rybanský z policejního ředitelství.
Pohřešovaná žena.Seniorka zmizela zřejmě někdy během noci  S naléhavou žádostí o pomoc při pátrání po 74leté ženě s Alzheimerovou chorobou se v pátek obrátili na veřejnost pražští policisté. Seniorka z Vršovic odešla z domova nejspíš během noci nebo časně ráno, připomněla policejní mluvčí Andrea Zoulová. „Pohřešovaná musí brát pravidelně léky. Ty však u sebe podle všeho nemá, což u ní může vyvolat zhoršení zdravotního stavu. Žena je navíc po operaci sluchu,“ konstatovala.
Popis Marie B. připomíná střední asi 170 cm vysokou postavu, šedé vlasy ostříhané nakrátko a výrazné svislé vrásky kolem nosu a úst; nápadná je chůze v mírném předklonu. Na sobě zřejmě má béžové manšestrové kalhoty, hnědozelenou blůzu, tmavě zelenou pletenou vestu a na nohou pantofle khaki barvy. Doma nenechala ani šperky: stříbrný náhrdelník a zlaté prsteny na obě ruce. „Jakoukoli informaci k jejímu pohybu či aktuálnímu místu výskytu přijmou policisté tísňové linky 158,“ připomněla Zoulová.