„Úředně" se záležitost začala řešit ve chvíli, kdy na Vinohradech oslovila starší žena hlídku strážníků z Prahy 2. Sdělovala, že před malou chvilkou se na ni obrátila stará paní s tím, že v Lublaňské ulici našla koženou brašnu – a nález jí předala, protože si s ním nevěděla rady. Když ona sama zjistila, že uvnitř jsou peníze – spousta peněz – usoudila, že nejlepší bude obrátit se na strážníky jdoucí kolem. Příslušníci městské policie následně při evidenci spojené se zapisováním čísel bankovek zjistili, že se jedná o 146 tisíc korun.

Sebevražedkyni přicvakli pouty k nemocniciSebevražednému skoku 38leté ženy zabránili strážníci z Prahy 1. Stalo se to ve čtvrtek večer před Nemocnicí Na Františku, kde se dotyčná zřejmě chtěla vrhnout do Vltavy. Na místo byla hlídka přivolána s tím, že žena pobíhá po vozovce – a vypadá to, jako by chtěla skoncovat se životem. Sotva si všimla hlídkového vozidla, začala na strážníky mávat. „To jsem já," volala – načež si pokusila přeběhnout vozovku směrem na náplavku.

Strážníci jí autem zablokovali cestu – a pak ji přemohli silou a nasadili pouta. I poté, co ji odvedli do bezpečí na chodník, žena stále vykřikovala, že se utopí ve Vltavě. Protože se jim opakovaně snažila vysmeknout, připoutali ji k zábradlí vestibulu nemocnice. 
Po chvíli se žena, která nadýchala bezmála jedno promile, uklidnila. Svěřila se pak, že se léčí s psychickými problémy, přítel ji bije a syna má v péči pěstounů. Přivolaná sanitka ji odvezla na psychiatrii.