„Mladík se loni v létě dozvěděl od svého praktického lékaře, že trpí dvěma pohlavními chorobami – nerespektoval ovšem jeho poučení a žil dál sexuálním životem a provozoval nechráněný pohlavní styk," konstatovala Rösslerová.

Podle jejích slov dotyčný svým počínáním ohrozil nejenom svého partnera, ale také další muže, s nimiž se seznamoval prostřednictvím nabídky sexuálních služeb na internetu.

Policie se o svátcích zaměří na řidičeNikoli dobou svátečního volna, ale naopak časem pilné práce budou nadcházející Velikonoce pro středočeské dopravní policisty. Protože v uplynulých letech byly Velikonoce na silnicích tragické – a podíl na tom měla nekázeň účastníků silničního provozu – stanou se silnice i dálnice dějištěm rozsáhlé dopravně bezpečnostní akce. Hlídky, které lze očekávat na nejfrekventova­nějších úsecích v obcích i mimo ně, budou podle slov policistky Michaely Novákové sledovat především rychlost, používání bezpečnostních pásů i dětských autosedaček a způsob jízdy na přejezdech. Zaměří se ale i na technický stav stejně jako či kontrolu dokladů – a počítat je třena i s orientačními dechovými zkouškami.

Někdo rozbil okno, ale krást nešel close Poznáte muže z kamerového záznamu? Policie by s nimi ráda mluvili ohledně možného vloupání do rodinného domu v Černošicích. zoom_in Kdosi se vloupal do domu v Černošicích na Praze-západ, ale nakonec nic neodnesl. Ba dokonce ani nevlezl dovnitř. To jsou základní fakta o případu, který policisté šetří už měsíc – a nyní se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc. Zveřejnili kamerové záběry zachycující muže, kteří se pohybovali poblíž místa činu a s nimiž by policisté rádi mluvili – a uvítali by, kdyby někdo z všímavých svědků poradil, kde je hledat. „Občané mohou své poznatky oznámit na telefonní číslo 974 882 741 nebo na bezplatnou linku 158," informovala policistka Jana Dětská. Případ je podle jejích slov prověřován jako porušování domovní svobody a krádež ve stavu pokusu. K činu došlo 2. března v blíže neupřesněném čase mezi 9.30 a 14.20. „Zatím neznámý pachatel vnikl na neuzamčený pozemek rodinného domu v Poštovní ulici, kde rozbil skleněnou výplň okna, které otevřel, ale do domu nevnikl a nic neodcizil," shrnula Dětská známé poznatky.

Výtržník dojel rovnou na záchytkuKlid večerního cestování v metropoli narušoval opilý třicátník, který vyváděl ve vestibulu stanice pražského metra Hlavní nádraží. Jeho počínání nešlo přehlédnout – nebo spíše přeslechnout; muž obtěžující cestující totiž vyřvával jak na lesy. Domluvit se mu pokusili strážníci z hlídkového útvaru městské policie – se zlou se ale potázali. Odpovědí na výzvy, aby se zklidnil, byla nová sprška vulgarit – tentokrát zacílených přímo na strážníky.

Došlo tedy na úřední postup spojený i s kontrolou dokladů. Dotyčný se ale neumravnil a naopak přitvrdil: jednoho ze strážníků se pokusil praštit hlavou. Brzy byl ale klid: stačilo pár chvatů a útočník ležel na zemi, načež zacvakla pouta. Dechová zkouška pak výsledkem 1,89 promile potvrdila podezření patrné na první pohled: že důkladně popil. Nakonec z toho tedy byla práce pro jinou hlídku, která se specializuje na svoz podnapilých do záchytné stanice.