„Neoprávněně se obohacovali až do doby krátce po poledni, kdy si jich všimla žena, která vše ohlásila na linku 156,“ připomněla v pondělí Irena Seifertová z centrály městské policie. Na místo vyjela hlídka strážníků z Prahy 8 – a s vybíráním byl konec. Muži ve věku 32 a 34 let navíc musí vysvětlovat své počínání policistům.

Mladá žena se věšela před služebnou strážníkůDvaadvacetileté ženě, která se chtěla oběsit, zabránili v sebevraždě strážníci z Prahy 7. Neměli to k ní daleko – jako místo dobrovolného odchodu ze života si totiž vybrala blízké sousedství budovy obvodního ředitelství. Co se děje, si všimli na záběrech kamer sledujících okolí. Ženu, která se podivně pohybovala za zábradlí u východu z parkoviště, nebylo možno přehlédnout. A když šel dozorčí prověřit, co se děje, hned bylo patrné, kolik uhodilo: žena stojící na zábradlí na špičkách se kusem oděvu přivázala za krk ke kovové konstrukci přístřešku nad vchodem. To, že míní spáchat sebevraždu, ostatně vyplývalo i z jejího křiku. Ženu, která pak nadýchala téměř 1,7 promile alkoholu, strážník přidržoval za nohy až do chvíle, než dorazily přivolané posily. I poté, co se ji podařilo odvázat, neustále křičela, že se chce zabít. Záchranáři ji odvezli do nemocnice. Následně byl jeden ze strážníků ošetřen na infekčním oddělení. Dotyčná, u níž lze předpokládat, že je uživatelkou drog, mu totiž naplivala do obličeje.

Za útoky projímadlem na tři roky do vězeníTříletý nepodmíněný trest právničce Věře K. (53) pracující ve státní instituci na území metropole, která podle verdiktu dlouhodobě přimíchávala své mladší nadřízené projímadlo do vody k pití, potvrdil v pondělí odvolací senát Městského soudu v Praze. Součástí verdiktu, který je již pravomocný, je také rozhodnutí o povinnosti vyplatit milionové odškodnění za trvalé poškození zdraví. Projímadlo odsouzená podstrkovala oběti dlouhodobě – od jara roku 2013 do loňského jara. Před důležitými jednáními (a to včetně soudních líčení) jí tím měla způsobovat nevysvětlitelné zdravotní komplikace. Zřejmě měla pocit, že ji sokyně připravila o funkci. Poté, co šéfová odešla na mateřskou dovolenou, totiž převzala její post právě souzená právnička. Když bývalá nadřízená přišla zpět do práce, vše se vrátilo k dřívějšímu stavu. Co se odehrávalo, odhalila kamera, kterou vedoucí pracoviště nechal v kanceláři nainstalovat.