Protože řidič začal ujíždět, došlo i na opakované použití služební zbraně. Kvůli střelbě na ulici dokonce místní lidé telefonovali na tísňovou linku pražské policie.

K samotnému případu ani zadrženým osobám policie zatím nezveřejnila jakékoli podrobnosti. Podle informací serveru Novinky.cz byli zadrženi řidič auta a spolujezdkyně – není ale jasné, zda žena má s řešeným případem něco společného. Protože se v autě ještě vezl ženin pes, musela být přivolána také odchytová služba pražských strážníků. Ta zvíře odvezla do útulku.

Televize Prima navíc naznačila, že jakékoli podrobnosti k případu nejsou k dispozici jen kvůli tomu, že jde o živý případ, jehož řešení je vlastně na samém počátku – podle jejích údajů jde o kauzu, která podléhá utajení. To by znamenalo, že se jedná o případ s mimořádně závažným dosahem.

Je také možné, že zásah v Praze byl jen jednou epizodou v rámci rozsáhlejší akce – a jakákoli publicita by mohla mnohé napovědět případným komplicům a tím ztížit detektivům práci.

Na záchranáře mladíci útočili slovy i hozenou láhví
Útoku dvojice mužů, jimž zřejmě alkohol vypitý v parném počasí ubral na soudnosti, ale zato přidal na udatnosti, čelila v neděli dopoledne posádka záchranářů, která přijela na pomoc pacientovi do ulice Nad Lesním divadlem v Praze 4.

Dvojice mužů procházejících kolem nejprve na zdravotníky vulgárně pokřikovala – a když dotyční zjistili, že konflikt se jim vyprovokovat nepodaří, vstoupila do hry hozená pivní láhev. Ta naštěstí nikoho nezasáhla a neponičila ani sanitku; rozbila se při dopadu na zem. To už si ale záchranáři pomocí vysílačky vyžádali pomoc policie.

Z místa policisté odvezli 22letého mladíka a o tři roky staršího kumpána. Dechová zkouška potvrdila, že oba skutečně měli upito. Jejich počínání se bude řešit ve správním řízení – jsou totiž podezřelí ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Věc v případě uznání viny zřejmě skončí finanční sankcí.