Okolnosti neštěstí a míra zavinění jsou předmětem šetření nejen ze strany policie; událostí se bude zabývat také inspektorát práce.

Cizinec v hádce pořezal nožem krajanaKrvavou bitku, která se ve Vršovicích odehrála v noci na středu mezi cizinci z Rumunska, řeší pražští policisté. Muži se servali půl druhé hodiny před půlnocí na ubytovně v ulici Nad Slávií. Nejprve se pohádali, pak došlo i na fyzický konflikt – a 26letý muž zaútočil na o tři roky staršího krajana nožem. Způsobil mu sečná zranění hrudníku a břicha, která nebyla život ohrožující, uvedl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Útočník pak z ubytovny utekl. Zhruba po půlhodinovém pátrání příslušníci cizinecké policie našli podezřelého v nedalekém křoví. „To, že se určitě jedná o toho správného hledaného, potvrzovala shoda mužova oblečení s popisem, ale hlavně jeho zakrvácená tvář," připomněl Hulan s tím, že zjistit se podařilo i další skutečnosti potvrzující účast zadrženého na incidentu. Cizinec je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví.

Muž onanoval před lidmi na peronu metraAž zásah pražských strážníků přivolaných pomocí tísňové linky 156 musel umravnit muže, který pohoršoval okolí tím, že před lidmi onanoval. O tom, co se událo ve středu ráno ve stanici metra Invalidovna, informoval ve čtvrtek Rudolf Rubeš z centrály městské policie. Příslušníci hlídkového útvaru vyslaní na místo znali i mužův popis – a dotyčného po chvíli objevili, když seděl opřený o jeden ze sloupů u nástupiště. Stále se uspokojoval – přičemž zíral na fotky v módním časopise pro ženy. „Pro své jednání neměl rozumné vysvětlení," uvedl Rubeš. Kvůli podezření na spáchání trestného činu strážníci muže předali přizvaným policistům.