Policisté proto přivolali strážníky z odchytové služby. Jejich přičiněním se zvíře (u nás známé především díky okřídlené hlášce Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!) ocitlo v „kočičím" útulku v Dolních Měcholupech. „Podle pracovníků útulku jde o mladého mývala, který je přítulný," připomněl Rudolf Rubeš z centrály městské policie. „Zřejmě utekl nějakému chovateli," poznamenal.

Pijícího taxikáře udal jiný návštěvník restauraceMuže, který za volat taxíku usedl cestou z restaurace, kde rozhodně neusrkával limonádu, dopadli strážníci z Prahy 14. V Náchodské ulici na průtahu Horními Počernicemi v sobotu ráno zastavil jejich hlídku muž, aby upozornil, že řidič, který právě nasedl do auta a odjíždí, má upito. Ví to prý naprosto jistě: byl totiž ve stejné restauraci, kde viděl, jak si dotyčný dopřává ostřejší pití.

Motohlídka po chvíli taxík předjela a zastavila – načež se potvrdilo, že svědek nepřeháněl. Zřejmé to bylo už při kontrole dokladů, kdy byl alkohol cítit z řidičova dechu. Orientační dechová zkouška pak podezření potvrdila výsledkem převyšujícím 0,6 promile. Přivolaní policisté řidiči zakázali další jízdu – protože však naměřená hodnota nepřekročila jednopromilovou hranici, která odlišuje přestupkové jednání od trestného činu, věc se bude dále řešit ve správním řízení.