Okolnosti neštěstí zůstávají předmětem šetření – prvotní poznatky ale napovídají, že vina nejspíš nebude na straně železnice. Muž se totiž pohyboval v místech, kam veřejnost nemá přístup. V důsledku nehody byly ranní vlaky mírně opožděny.

Hledaný muž zmizel v metropoli
close Hledaný muž z Chomutova Martin Dufek. zoom_in Nejen policisté ze dvou pražských služeben, ale také jejich kolegové z Chomutovska pátrají po 44letém Martinovi D. původem ze severu Čech. Právě policisté na Chomutovsku získali informaci, že by se hledaný muž měl zdržovat na území hlavního města, připomněl v úterý Jan Daněk z pražského policejního ředitelství.

Marie Pivková z chomutovské policie upřesnila, že na severu mají dotyčného v hledáčku policisté z Kadaně, a to kvůli zanedbání povinné výživy. „Neplní si vyživovací povinnost vůči své dceři," uvedla policistka.

Na odlišná témata by si s hledaným mužem rádi pohovořili policisté z metropole. Pražští kriminalisté vyšetřující úvěrový podvod by se věnovali uvádění nepravdivých údajů při uzavírání smluv – a tým ze služebny na Jižním Městě by si s Martinem D. měl co říci pro změnu v souvislosti s prošetřováním vloupání do bytu.

Protože se hledaného muže prozatím nepodařilo najít, policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli postřehy k jeho pobytu či pohybu jsou vítány na bezplatné lince 158. Muž, po němž bylo vyhlášeno pátrání již v polovině ledna, měří kolem 180 cm; má střední postavu, Jeho popis dále připomíná hnědé vlnité vlasy a hnědé oči.

Pohřešovaný zřejmě hledá klid v přírodě
close Pohřešovaný muž Josef Rohlíček z pražského Radotína. zoom_in Strach o mladého muže, který se zřejmě rozhodl žít zálesáckým způsobem bez kontaktu s lidmi, mají jeho blízcí. Josefa R. viděl naposledy jeho otec 12. července doma v pražském Radotíně. Čtyřiadvacetiletý syn si odnesl dvě velké tašky s věcmi; měl u sebe také batoh, spací pytel a peníze, připomněla v úterý Iveta Martínková z ředitelství pražské policie, která se obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Kriminalistům, kteří po pohřešovaném pátrají od 20. července, se totiž zatím nepodařilo získat žádné konkrétní informace, byť provedli celou řadu opatření a prohlédli i množství lokalit, kdy se muž mohl nacházet. Jakékoli informace o jeho výskytu přijme policie na bezplatné lince 158.

„Podle otce syn s největší pravděpodobností odešel s touhou žít o samotě v přírodě. Pohřešovaný však trpí psychickým onemocněním, na které má užívat léky – a rodina se proto důvodně obává o jeho zdraví. V minulosti se pohřešovaný také léčil na psychiatrii," připomněla Martínková souvislosti. Nebylo prý ale zjištěno, že by mladík, který je plachý a má snahu se lidí stranit, byl nebezpečný sobě nebo okolí: nejsou u něj známy sebevražedné tendence ani sklony k násilí vůči druhým. Společnost dalších lidí ostatně nevyhledává; právě naopak.

Pohřešovaný je hubený, měří 185 cm. „Má světlou pleť, světlé krátké vlasy a modré oči," doplnila popis Martínková. Z domova odcházel v černém černé tričku a hnědých kraťasech; měl také černou mikinu. Na nohou měl polobotky. Vybavení pro předpokládaný život trampským způsobem doplňoval opasek s nožem zasunutým v pouzdře.

Na majetek cirkusu zřejmě zaútočil žhářJako žhářský útok šetří policisté dvojnásobný požár v Bašti na Praze-východ, který v noci na úterý museli likvidovat hasiči z Mělnicka. U základny cirkusu kdosi zapálil kamion – přičemž naráz hořely tahač a také samostatně stojící návěs s klecovými boxy pro přepravu zvířat. Přesné okolnosti události zůstávají předmětem šetření, v jehož rámci také bude upřesněna výše vzniklé škody. Už podle prvotních odhadů je ale zřejmé, že se vyšplhá do statisíců.