Muž, u něhož byli ještě žena a chlapec, vysvětloval, že ho ve vyhecované atmosféře napadlo několik známých: jeden z útočníků ho praštil baseballovou pálkou do hlavy – načež on upadl na zem a další muži do něj kopali. Tohle vysvětlování se ovšem neodehrávalo v klidu a bez emocí.

Když dotyčný popisoval, co a jak se mělo odehrát, přímo to s ním lomcovalo – a rozčílil se do té míry, že začal kopat do kontejnerů na tříděný odpad. To ovšem netrvalo dlouho; strážníci ho zpacifikovali. Přivolaní záchranáři je pak požádali o zajištění doprovodu při převozu k ošetření v nemocnici.

Tam na žádost zdravotnického personálu hlídka ještě provedla dechovou zkoušku, která podezření na požití alkoholu potvrdila výsledkem 1,7 promile. Co a jak se přesně odehrálo, je nyní předmětem zkoumání policistů.

V bezvědomí byl pohřešovaný mužNečekaně akční cestu na noční službu zažil pražský strážník, který na Žižkově pomáhal muži v bezvědomí. V Táboritské ulici si všiml ležícího muže, nad nímž se skláněla žena. Ukázalo se však, že náhodná chodkyně neví o mnoho více než strážník v civilu: právě se chystá volat záchrannou službu, protože našla na chodníku ležet muže v bezvědomí.

Dotyčný, který měl na spánku zjevné zranění, se po chvíli probral – domluva s ním se ale nedařila. Zatímco žena volala sanitku, strážník ho uložil do stabilizované polohy a snažil se ho udržovat při vědomí. 
Protože se mu podařilo zjistit totožnost 38letzého muže, požádal kolegy o jeho prověření. Ukázalo se, že rodina nahlásila jeho pohřešování. Přivoláni tudíž byli i policisté. Záchranná služba pak pacienta odvezla do nemocnice.