Zatímco strážníci volali sanitku i policisty, kolegové z další hlídky vyjeli prověřit autobus, kterým měli podezřelí odjet. Jeho šofér potvrdil, že muže udaného popisu opravdu vezl; věděl i to, že vystupovali právě v zastávce Lehovec; na konečné. Vypátrat se je pak podařilo v oblasti Hloubětína: v nedaleké Poděbradské ulici. Když oba muže hlídka odvezla na zastávku v Chlumecké, napadený muž potvrdil, že se jedná o útočníky. Věcí se dál zabývají policisté.

Pálení listí skončilo tragédiíPomoci už záchranáři nemohli 63leté ženě z pražských Komořan, jejíž tělo bez známek života a s těžkými popáleninami bylo v úterý večer nalezeno u ohniště na zahradě rodinného domu v ulici Pod Lesem. Okolnosti tragédie zůstávají v šetření kriminalistů – prvotní zjištění nicméně naznačují, že došlo k tragédii při pálení listí. Shrabané lupení žena za soumraku skutečně pálila; domů se pak už nevrátila. Přesné okolnosti úmrtí by měla objasnit zjištění soudních lékařů. Tomu, že by v případu figurovalo podezření na cizí zavinění, prozatím nic nenasvědčuje.

Napadená žena se bála expřítele. Moc!O pomoc prosila vyděšená žena v úterý večer hlídku strážníků z Prahy 14 kontrolující okolí stanice metra Hloubětín. Měla obavy z bývalého přítele. Prý ji zmlátil – přičemž naznačoval, že chce v útoku pokračovat. Zjevně roztřesená žena pak vysvětlila, že už odpoledne napadl expřítel jejího kamaráda. Ona se pak svého bývalého šla zeptat, proč to udělal – a napadena byla i sama, připomněl ve středu Jan Čihák z centrály pražských strážníků. „Začal ji škrtit, hodil ji na zem a kopal do ní. Poté přestal útočit s tím, že se dooblékne – a celou věc „dokončí"," tlumočil Čihák slova vystrašené ženy. Té se podařilo využít situace a utéct – ovšem v bezpečí se necítila. Opakovala, že ji rozběsněný agresor hledá po okolí. Strážníci proto přivolali posily – a jedné z těchto hlídek se muže odpovídajícího popisu podařilo objevit v Klánovické ulici. To, že podezřelý nemá čisté svědomí, potvrzovalo jeho chování. Jakmile zmerčil uniformy, dal se na útěk. Po krátkém pronásledování byl ovšem dostižen, zpacifikován – a zacvakla pouta. Okolnosti události i její veškeré souvislosti nyní šetří policie.

Čtěte také: Vykopl muž dveře kvůli své ženě?