Po Karlově mostě se zrovna procházela hlídka městských strážníků, když si všimla hloučku lidí u ležícího muže. Muž byl v bezvědomí a jedna z žen mu prováděla masáž srdce. Strážníci ji okamžitě vystřídali a muže oživovali až do příjezdu záchranářů. Záchranná služba muže převezla do jedné z pražských nemocnic.

| Video: Youtube

Muž s přepravkou na kočky prý čekal na ochranku prezidentaNa rušné křižovatce ulic Na Veselí a Na Pankráci se pohyboval zmatený muž s přepravkou na kočky. Městskou policii na něj upozornili všímaví lidé.  Hlídka skutečně v místě našla asi čtyřiapadesátiletého muže s ruční přepravkou na kočky. Na otázku, co zde dělá, muž odpověděl, že s přepravkou čeká na ochranku prezidenta Zemana. „Pak z ničeho nic kočku z přepravky vypustil a dodal, že utíkají před drogovým kartelem. S ohledem na jeho chování strážníci usoudili, že by mohl muž trpět nějakou psychickou poruchou, proto na místo přivolali záchrannou službu, která ho následně převezla do psychiatrické léčebny,“ uvedla na svých stránkách městská policie. Strážníci u muže provedli dechovou zkoušku, která byla negativní.

Strážník pomáhal motorkářceRychlou pomoc poskytl strážník pražské městské policie zraněné motorkářce. Strážník vykonával hlídkovou činnost, když si ve Strakonické ulici všiml zraněné osoby ležící vedle havarovaného motocyklu a dalších lidí kolem. Strážník u ženy zkontroloval životní funkce a sama žena s ním po chvíli začala komunikovat. Podle přítomných byla záchranná služba na cestě. Strážník vyrozuměl Policii. Zraněnou ženu si pak vzali do své péče záchranáři, kteří dorazili na místo nehody. Případem se zabývá policie.  

Policejní vozidlo nabouralo do zaparkovaných autV pátek večer se stala nehoda policejního vozu, který narazil do dvou zaparkovaných vozidel v pražském Hloubětíně. Stalo se to při pronásledování řidiče, který policisty vybržďoval. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Policisté pronásledovali vozidlo, které je vybrzdilo a řidič služebního vozidla byl nucený strhnout řízení a přitom narazil do dvou zaparkovaných vozidel. Příčinami dopravní nehody se budou zabývat dopravní policisté.