"Strážníci devětadvacetiletého cizince dostihli v Panské ulici a odvedli zpět k místu jeho „řádění“, zajistili důkazní prostředky a odvezli na služebnu Policie ČR k dalšímu opatření. Počínání mladíka zachytil také městský kamerový systém," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Strážníci našli dívku, která utekla z diagnostického ústavu Dívka choulící se na lavičce na Řeporyjském náměstí ve dvě hodiny ráno upoutala pozornost hlídky městské policie. Dívka nebyla zprvu moc komunikativní, na otázku, zda je v pořádku a zda nepotřebuje pomoc, stroze odpověděla: „Čekám na autobus.“ Vzhledem k pozdní hodině a velmi mladému vzhledu ji chtěla hlídka zkontrolovat, ale žádné doklady u sebe neměla. "Nakonec nalezla důvěru u strážnice a svěřila se jí, že utekla z výchovného ústavu, že je těhotná a že se několikrát pokusila o sebevraždu. Poté vytáhla z kapsy použitou injekční stříkačku. Ověřením databází si hlídka potvrdila, že se skutečně jedná o šestnáctiletou dívku, která je v celostátním pátrání. Následně ji převezla na služebnu Policie ČR k dalšímu opatření," uvedla Seifertová.

Jiný kraj, jiný mrav? Žena močila do fontány Fontánu u stanice metra Kobylisy v Praze 8 použila čtyřiatřicetiletá žena jako toaletu a  dopustila se tak přestupku znečištění veřejného prostranství. Její chování nebylo lhostejné kolemjdoucímu muži, proto vyrozuměl městskou policii a následně dotyčnou strážníkům ukázal. "Cizinka odmítala s hlídkou spolupracovat, sprostě nadávala a urážela členy hlídky. Prokázat totožnost také nechtěla. Pro neuposlechnutí výzvy úřední osoby musela být strážníky předvedena na Policii ČR. Přestupek proti veřejnému pořádku byl oznámen příslušnému správnímu orgánu," uzavřela mluvčí.