Muže se podařilo zachytit na bezpečnostní kameru. Muž nakonec žádnou hotovost nevybral, ale i tak je podezřelý z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až dvouleté vězení. Jestli se muž vloupal i do vozidla, policie prošetřuje.

Muž se pokusil vybrat peníze z bankomatu. | Video: Policie ČR

Auto nakonec skončilo v křoví 
V úterý ráno se v Kyjích stala vážně vypadající dopravní nehoda. Havarovala tu tři auta a jedno z nich vylétlo mimo silnici a skončilo ve křoví. Na místě zasahovali i záchranáři, kteří do nemocnic odvezli ženu s poraněním hlavy a dvě dívky. Záchranáři přijali hlášení o nehodě, která se stala v Broumarské ulici, v 7.45 hodin. Na místě ošetřili ženu, které nasadili krční límec a odvezli ji do Vinohradské nemocnice na chirurgii. Při nehodě se zranila i nezletilá dívka a mladá žena. Obě skončily v Thomayerově nemocnici.

Muž přepadl ženu na zastávce. Chtěl jí vzít kabelkuMuž, krátce po 14 hodině, přepadl  na autobusové zastávce Belárie v Modřanské ulici asi čtyřicetiletou ženu. Nejprve se jí zeptal na čas a žena mu odpověděla. Potom následoval útok. Žena dostala ránu do hlavy, upadla na zem a začala křičet. Toho se útočník lekl a odešel z místa činu. Byl dopaden asi kilometr od místa, v ulici Chuchelská. Přiznal se, že chtěl ženě vzít kabelku. Policisté zahájili s mužem trestní stíhání pro trestní čin krádeže a dali návrh na jeho vzetí do vazby.

Při bezpečnostní akci policisté odhalili 411 přestupkůOd pondělí 11. září do pátku 15. září probíhala dopravně-bezpečnostní akce Tispol, která byla zaměřena na řidiče motorových vozidel, kteří nebyli připoutáni za jízdy. Do akce bylo zapojeno 296 policistů. Ti během pěti dní zkontrolovali celkem 1896 vozidel a zjistili 411 přestupků, za které uložili pokuty ve výši přes 160 tisíc korun. Policisté kromě 31 nepřipoutaných řidičů odhalili dvaašedesát, kteří porušili rychlost. Ve více než 80 případech byl zjištěn nevyhovující stav vozidla. V osmi případech dokonce alkohol za volantem a ve třech případech použití omamných a psychotropních látek. Policistům se při akci povedlo odhalit dva podezřelé z trestného činu a vypátrali dvě pohřešované osoby. Nalezli také jedno odcizené vozidlo.