Čtyřiatřicetiletému muži s krvácejícím zraněním v obličeji, na němž prý bylo jasně patrné, že má upito, strážníci pomohli posadit se na lavičku a přivolali sanitku. Ošetření však dotyčný velmi rázně odmítl – a posádka sanitky konstatovala, že v ohrožení života zjevně není.

„Strážníci chtěli vykonat dechovou zkoušku, ale setkali se s agresivní reakcí, která vyústila až k nutnosti použití hmatů a chvatů a následného nasazení pout," přiblížila Seifertová další vývoj událostí. Místo do sanitky pak dotyčný putoval do podobně vyhlížejícího vozu, avšak se zcela jiným posláním: po domluvě se záchranáři pro něj přijel speciál městské policie určený k odvozu opilých osob na záchytku.

Svědectvím k rozbité výloze pomohl všímavý občanDva lidé rozbili výlohu! Tohle oznámení pozorného občana nasměrovalo v pátek po půlnoci do Jalovcové ulice v centru metropole nejen strážníky z Prahy 1, ale i motorizovanou hlídku psovodů městské policie, která se zrovna nacházela nedaleko. Právě kynologové na nedalekém Malém náměstí objevili osoby odpovídající popisu – a to, že jedna z nich měla na ruce zjevné poranění, jen potvrzovalo, že jsou na správné stopě. Ti, že skutečně o ty pravé, následně potvrdil i oznamovatel. Událost dál řeší policisté.