Napadený ucítil zásah do lýtka – jak ale Deníku řekl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie, nedošlo ke zranění ani k poškození oděvu.

Událost, k níž byli policisté přivoláni v půl deváté večer, zůstává předmětem šetření; případ policisté kvalifikovali jako podezření na trestný čin výtržnictví. Údajný útočník, který měl u sebe ještě tři další nože, překvapivě nenadýchal řádný alkohol. Hulan ale nevyloučil, že bude provedeno psychologické – a možná i psychiatrické zkoumání.

Služební vůz policie zastavila havárieLehké zranění jednoho z policistů přinesla dvě hodiny po čtvrtečním poledni nehoda služebního vozu pražské police, jehož posádka se zapnutými majáky spěchala ulicemi Vinohrad k ohlášenému případu. Ve světelné křižovatce Vinohradské s ulicemi Třebízského a Šumavská se policejní vůz střetl s osobním autem. Sedmadvacetiletého pacienta, který utrpěl lehké zranění hlavy, odvezli záchranáři do vinohradské nemocnice.

Okolnosti srážky, při níž vznikla nezanedbatelná hmotná škoda a značné byly i dopravní komplikace, zůstávají předmětem šetření; při něm by mělo pomoci i prozkoumání kamerových záznamů, které událost zachycují. Prvotní poznatky se nicméně zdají naznačovat, že vina by neměla být na straně řidiče policejního vozu. Ten se zřejmě snažil vyhnout odbočujícímu autu, jehož šofér si patrně policejního vozu nevšiml, a při tom narazil do dalšího automobilu. Nakonec byly nabourané všechny tři vozy.