Šetření ukázalo, že podezřelý muž práskl do bot již v úterý večer. Bezprostředně po vraždě opustil Českou republiku, konstatoval v pondělí Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Detektivové muže stíhají jako uprchlého a v rámci mezinárodní pomoci činí všechny kroky k jeho dopadení. Zároveň požádali soud o vydání evropského zatýkacího rozkazu," nastínil aktuální postup.
Více čtěte ZDE

Proti běžencům ve vlaku zasahovali silou
Zasahovat s pomocí donucovacích prostředků, tedy za použití síly, museli pražští policisté v pondělí při běžné kontrole jednoho z mezinárodních vlakových spojů. Narazili na deset osob pocházejících pravděpodobně se Sýrie a směřujících jako uprchlíci do zemí západní Evropy. Cizinci odmítali spolupracovat – a někteří z nelegálních migrantů měli snahu policisty napadat. Všichni putovali k výslechům na Odbor cizinecké policie Křižíkově ulici v Karlíně.

Nehodu na dálnici nepřežil spolujezdec
Lidský život si v pondělí odpoledne vyžádala dopravní nehoda na plzeňské dálnici D5 poblíž Rudné na Praze-západ. Smrtelné zranění utrpěl spolujezdec v osobním autě, které na sedmém dálničním kilometru ve směru jízdy od Berouna na Prahu najelo v pravém pruhu zezadu na návěs kamionu. Řidička utrpěla zranění. Záchranné práce a vyšetřování se obešly bez nutnosti místo neštěstí uzavřít; dálnice zůstala průjezdná jedním pruhem. Bez kolon i s více než čtvrthodinovým zdržením se ale nehoda neobešla. Událost je předmětem šetření – včetně zjišťování, zda byl spolujezdec připoután.

Mladík napadl záchranáře, další muž se přidalNečekanému útoku čelili v neděli večer pražští záchranáři, kteří vyjeli na pomoc muži postiženému epileptickým záchvatem do Jeronýmovy ulice na Žižkově. Když pacienta, který si pomoc zavolal sám, chtěli zdravotníci ošetřovat, dotyčný na ně zhurta vyrukoval. Muž, který je podle záchranářů závislý na drogách, se je snažil napadat nejen údery pěstí, ale i kousáním. Do konfliktu se pak zapojil ještě další muž, který záchranáře také napadl. Vedle hlídky strážníků Prahy 3 vyrazila do akce také hlídka psovodů, které byla poblíž. V sanitce uniformy zastihly záchranáře, jak se snaží zklidnit agresivního mladíka, a druhého muže, který sprostě nadával. Toho strážníci vykázali ven – se zuřivcem ale měli víc práce: došlo na jeho zpacifikování a nasazení pout. Věc dále řeší policie.

Nahradil bourajícího řidiče jeho bratr?Nečekanou akčnost v řešení svízelné situace zřejmě projevil řidič motocyklu, který se podle všeho chtěl vyhnout sankci v souvislosti s nehodou, k níž došlo pod vlivem alkoholu. Zdají se tomu alespoň napovídat prvotní informace z místa havárie: poté, co jezdec v noci na pondělí vyjel mimo komunikaci v ulici Do Horoměřic na severozápadním okraji metropole a svědci přivolali policii, řidič zmizel. K tomu, že řídil, se posléze přihlásil mladý muž, který byl střízlivý – ukázalo se ale, že jde o bratra muže, na kterého je havarovaný stroj registrovaný. Právě informace z místa nehody napovídají, že skutečný šofér utekl, aby poslal na místo svého sourozence. Jak to opravdu bylo s řidičem i přesné okolnosti nehody zůstávají předmětem šetření policie.

V listopadu padla rána, nyní padlo pět letNa pět let do věznice s ostrahou poslal – zatím nepravomocně – Krajský soud v Praze vazebně stíhaného Miroslava Č. souzeného pro ublížení na zdraví. Muž z Příbrami, kterého již v minulosti tamější okresní soud odsoudil trestním příkazem za ublížení na zdraví a výtržnictví, se tentokrát zpovídal ze skutku spáchaného loni 27. listopadu v noci v Čechovské ulici v Příbrami. Podle obžaloby měl obžalovaný při venkovní potyčce zranit protivníka úderem pěstí.

Hasiče zaměstnaly požáry nádob na odpadS celou sérií požárů odpadu v plastových kontejnerech a koších museli v noci na pondělí bojovat hasiči na pražském Žižkově. Plamenné divadlo, které rozhodně nevzniklo jen tak samosebou, se protáhlo téměř na hodinu. Začalo ohni v oblasti Jeseniovy, Koněvovy a Ambrožovy ulice, posléze se přesunulo poněkud na východ do ulic Spojovací a K Žižkovu. Okolnosti vzniku požárů jsou předmětem šetření.