Motorkáře bez helmy sedícího na stroji bez registrační značky zastavil srážník v Horoušanské ulici. Přivolané hlídce policie řidič nedokázal předložit doklady k motocyklu. Ani nemohl, ukázalo prověřování v policejních evidencích. „Policisté zjistili, že motorka není vedena v registru vozidel, tedy nemá ani platnou technickou kontrolu – a tudíž nesplňuje podmínky pro provoz na pozemní komunikaci," uvedla Kropáčová. Z řidiče byl navíc cítit alkohol – a dechová zkouška potvrdila, že nešlo o klamný dojem. Protože řidič nadýchal 2,5 promile, je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Za sražení ženy hrozí vězeníK obvinění řidiče nyní dospěli policisté z Prahy-venkov: Východ, kteří od počátku září řešili střet auta s chodkyní v Brandýse nad Labem. Velmi vážná zranění – mnohočetné zlomeniny a úraz páteře – utrpěla při přecházení vozovky 58letá žena vedoucí kolo, jíž nedal přednost řidič Škody Fabia vyjíždějící z Kaštanové do Jasanové ulice. Čtyřiačtyřicetiletý šofér je podezřelý z ublížení na zdraví z nedbalosti; v případě prokázání viny by u soudu mohl padnout až roční trest odnětí svobody.
Ukázalo se také, že kdyby respektoval všechna pravidla, k maléru by nedošlo – správně totiž s autem vůbec neměl vyjet. Hned na místě střetu policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu; na silnici tudíž nemělo co dělat.

Kontrolovaní myslivci byli vzorníJedno „nic" doprovázené druhým „nic". Tak lze shrnout čtvrteční informaci policisty Josefa Houžvičce o dosavadních výsledcích kontrol myslivců na honech ve Středočeském kraji, na něž se po zahájení lovecké sezony soustředili příslušníci služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Během listopadových víkendů zatím prověřili 47 společných lovů. Kontrolovali na nich 544 myslivců – každý musí mít u sebe platný lovecký lístek, průkaz zbraně, zbrojní průkaz a doklad o zaplaceném pojištění – i jejich pušky. Neodhalili žádné závady; vše bylo v pořádku. „Součástí těchto kontrol je i provádění dechových zkoušek," poznamenal Houžvic. Všech 369 provedených testů skončilo nulou. „Je potěšitelné, že ani v jednom případě nebylo zjištěno požití alkoholických nápojů u žádného účastníka honů," poznamenal Houžvic. V minulých letech vždy několik myslivců „nadýchalo" – převážně se ovšem jednalo o přestupky, které byly vyřízeny na místě uložením blokové pokuty.

Na matku dcery volal muž strážníkyKdyž se matka opila, dcera hledala pomoc u táty – a ten zas u strážníků. Tak se ve středu večer vyvinula situace v Novodvorské ulici, kam byla přivolána hlídka strážníků z Prahy 4. Oznamovatel, který si zásah městské policie vyžádal s tím, že na zastávce se nachází zvracející a zjevně opilá žena s malou dívkou, uvedl, že je otcem holčičky. Ta ho prý přivolala s tím, že s mámou už hodinu sedí na zastávce – a ona si neví rady. Sám tatínek ale zasáhnout nedokázal. Strážníkům vysvětlil, že s expartnerkou mají dceru ve střídavé péči – a tento týden se o ni má starat matka. I podle mínění strážníků ovšem stav ženy vylučoval, že by se o dítě byla schopna postarat. Dechovou zkoušku odmítla – nakonec ale v přítomnosti uniforem kývla na řešení, které přineslo východisko z aktuální situace: souhlasila s tím, aby dceru převzal táta. Konec příběhu to ale ještě není: událost dál budou řešit úředníci ze sociálky; z oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Čtěte také: V kufru bylo devět kilo drog