Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Hledaným lupičem je česky hovořící muž tmavší pleti a silné postavy. Pachatel s oválným obličejem, tmavými vlasy a čelní pleší, oblečený do slabší šusťákové bundy, je ve věku mezi 35 a 40 lety; měří 175 až 180 centimetrů.

Pro řidiče - zabijáka žádá žalobkyně osm letOsm let by si podle návrhu státní zástupkyně Jany Schröderové měl odsedět za mřížemi Marek Půček, který loni 5. srpna časně ráno srazil autem a na místě usmrtil dívku stojící na autobusové zastávce na náměstí Kinských na pražském Smíchově. Třebaže šlo o noc, kdy Půček slavil 24. narozeniny, obžalovaný odmítá, že by byl opilý; svědci i kamerové záznamy z oslavy ale naznačují něco jiného.

Muž, který nehodu vysvětluje tím, že na něho skočil převážený pes, po tragédii utekl – a na policii se přišel přihlásit až po 16 hodinách. Žalobkyně v pátek konstatovala, že pro něj neexistuje jediná polehčující okolnost. Verdikt by u Obvodního soudu pro Prahu 2 měl padnout v příštím týdnu.

Opilý muž otravoval cestující, chtěl napadnout strážníkaRvát s pražskými strážníky se v noci na pátek chtěl muž chovající se jako otrapa, který původně v Chlumecké ulici na Černém Mostě obtěžoval cestující v autobuse. Právě jeho řidič se po deváté večer obrátil na hlídku městské policie a uniformy požádal, aby opilého muže z vozidla vykázaly.

Dotyčný měl ale o programu večera jinou představu. Strážníkům začal vulgárně nadávat, jednoho člena hlídky se dokonce pokusil udeřit pěstí," informoval v pátek Jan Čihák z centrály městské policie. Agresivního pasažéra zklidnili strážníci silou. S pouty na zápěstích pak putoval na záchytku.