Při obhlídce terminálu hlídka vzadu na lavičkách objevila trojici mladíků – a nemohla pominout, že ze dvou z nich je cítit alkohol i přesto, že ještě neoslavili 18. narozeniny. Podezření se změnilo v jistotu provedením dechové zkoušky: jeden z mladistvých nadýchal 1,59 promile, druhému dokonce vyskočila na displeji hodnota 1,92. Oba putovali na policejní služebnu, kam si je museli přijít vyzvednout rodiče. Tím ovšem věc nekončí: záležitost ještě bude řešit sociálka: úředníci z oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Smyšlená nehoda měla zabránit léčběSvéráznou taktikou se chtěl vyhnout nástupu na detoxikační oddělení pro očistu organismu osob závislých na drogách muž, který do svých plánů zapojil i záchranáře a policisty. V obci Sedlec na Praze-východ, hned za hranicí hlavního města, nahlásil nehodu, která se nikdy nestala, konstatovala policistka Eva Kropáčová. Ta nyní informovala o souvislostech události, jež se odehrála již v úterý 18. října.
V sedm hodin ráno se rozblikaly majáky nejenom policistů, ale i záchranářů ze Zdib. Byla to reakce na telefonáty na tísňové linky, které zněly velmi přesvědčivě: na hlavní silnici leží muž, kterého srazilo auto. Ve skutečnosti ale k havárii nedošlo; byla jen výplodem bujné fantazie. „Policisté na místě zjistili, že si 33letý muž nehodu vymyslel, aby nemusel nastoupit léčbu na detox," uvedla Kropáčová.
Manželka dotyčného, která se po chvíli objevila na místě údajného neštěstí, následně potvrdila, je její drogově závislý muž opravdu má opravdu nastoupit do léčebny. A rozruch, který vyvolal, byl jen snahou se nástupu vyhnout.

Krvácejícího mladíka museli přeprat a spoutatDěsivé scény, o nichž se shodovali, že opravdu neměly daleko k filmovému hororu, spatřili pražští strážníci, záchranáři i policisté, které si přivolal na pomoc nevlastní otec 19letého muže. Přesněji – přivolal je právě k tomuto mladíkovi, uvedla ke středeční události vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. Muž podle jejích slov ohlásil, že si mladík podřezal žíly na zápěstí – načež se zamkl v pokoji. 
Jako první dorazili na místo strážníci. Při jejich příjezdu už byly dveře do pokoje se zraněným otevřené, což ovšem situaci zjednodušilo jen trochu. To bylo zřejmé hned při pohledu na zeď i postel potřísněné krví – a komunikace s nervózním mužem sedícím na okraji postele jen potvrzovala: nevypadá to, že to zde bude snadné. Mladík totiž odmítavě vrtěl hlavou: ne, on není zraný; jen mu tekla krev z nosu. „Když si však připaloval cigaretu, bylo vidět, jak mu po zápěstí teče krev. Strážníci mu nabídli, že se mu na zranění podívají a ošetří mu je. To mladík rázně odmítl," poznamenala Seifertová. V té chvíli se na scéně objevily další týmy: dorazili záchranáři a policisté. Krvácející mladík reagoval agresivně. „To jsi na mě zavolal dalších šest policajtů?" křičel na nevlastního tátu. „Seš normální? Nikam nepojedu!" dával hlasitě najevo svoji nelibost. Nezklidnila ho ani slova strážníků, ani upozornění policisty, že musí zajet na vyšetření u specialisty. Po policistovi, který ho žádal, aby ho následoval k sanitce, se pacient ohnal rukou. Zpacifikoval ho právě policista společně s jedním členem hlídky strážníků – přičemž ještě před ošetřováním došlo i na nasazení pout. „Poté, co se mladík uklidnil, ošetřili ho záchranáři a převezli ho do nemocnice," poznamenala Seifertová k vývoji událostí. Jak doplnila, požití alkoholu se u mladíka neprokázalo.

Čtěte také: V rámci jedné opice cizince dvakrát odvážela sanitka